Naga MarketsProf. Małgorzata Zaleska żegna się z fotelem prezesa GPW po raz drugi w tym roku

To co dzieje się w ostatnich miesiącach w zarządzanie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), miejscami zaczyna coraz wyraźniej przypominać komedię, a nie obszar najsilniejszej bursy Europy Centralnej. Małgorzata Zaleska po raz drugi została odwołana z funkcji prezesa w przeciągu ostatnich kilku miesięcy.


Bez prezesa jednak z nowym wiceprezesem

4 stycznia informowaliśmy, że miejsce Małgorzaty Zaleskiej na fotelu prezesa GPW zajmie Rafał Antczak. Ten jednak nie doczekał momentu przekazania obowiązków, gdyż 13 marca miał wystosować pismo, w którym rezygnował z powierzonych mu funkcji.

Jak wynika jednak z oceny KNFu, chciał najprawdopodobniej uniknąć kompromitacji wizerunkowej. Wymogiem objęcia prezesury są bowiem co najmniej 3 lata doświadczenia w zarządach spółek związanych z rynkiem finansowym – tego jednak w CV Antczaka zabrakło.

W związku z rezygnacją nowo powołanego prezesa jego obowiązki dalej miały pozostać w rękach Zaleskiej. Wiele wskazywało na to, że jednak z powodu zawirowań prawnych i politycznych premier Morawiecki szybko będzie chciał wskazać jej następcę. Nikt nie spodziewał się jednak, że zostanie odwołana tak szybko.

Decyzja w tej sprawie pojawiła się w godzinach popołudniowych. Cytując KNF: “Komisja Nadzoru Finansowego na wtorkowym posiedzeniu w dniu 14 marca 2017 r. udzieliła zgody na dokonanie zmiany w składzie Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych S.A., polegającej na odwołaniu ze stanowiska Prezesa Zarządu GPW S.A. Pani Małgorzaty Zaleskiej.”

“Jednocześnie Komisja Nadzoru Finansowego udzieliła zgody na dokonanie zmiany w składzie Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych S.A., polegającej na powołaniu w skład Zarządu GPW S.A. Pana Jacka Fotka i powierzeniu mu funkcji Wiceprezesa Zarządu GPW S.A.” – czytamy w dalszej części komunikatu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here