Naga Markets

GPW ogłasza nabór do drugiej edycji konkursu „Liderzy ESG”!ESG to jeden z kluczowych tematów, który pojawia się w rozmowach analityków i inwestorów rynku kapitałowego.Zagadnienia z zakresu ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności biznesu i ładu korporacyjnego bardzo mocno akcentowane są również na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ich znaczenie pokazała pierwsza edycja konkursu „Liderzy ESG”, która cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Właśnie teraz rozpoczyna się zbieranie zgłoszeń do drugiej edycji konkursu.

GPW kolejny raz wybierze liderów strategii ESG

– Konkurs ten obejmuje 4 kategorie różnych nagród. Po pierwsze – „Strategia ESG”, w której przyjmowane są zgłoszenia spółek chcących pochwalić się tym co planują zrobić lub co robią w kontekście swojej strategii odpowiedzialnej społecznie czy środowiskowo. Druga kategoria nagrody odnosi się do „Projektów edukacyjnych” i tutaj staramy się zwracać uwagę na takie podmioty, które realizują programy edukacyjne związane z ESG. Trzecia kategoria nagrody to „Innowacje ESG”, w której chcemy wyróżniać spółki i przedsiębiorstwa realizujące wyjątkowe inicjatywy z obszaru ESG – powiedział dr Tomasz Wiśniewski, Wicedyrektor Działu Rozwoju Produktów Informacyjnych i Wskaźników GPWw cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych.– I wreszcie czwarta kategoria nagrody to „Wizjonera/Wizjonerki Zielonej Transformacji”, przyznawana osobom, które osiągnęły ważne rezultaty w swoich działaniach na rzecz ESG i mogą stanowić przykład dla innych w tym obszarze – dodał dr Tomasz Wiśniewski.

Zgłoszenia do drugiej edycji konkursu „Liderzy ESG” przyjmowane będą do 22 września br. Następnie komitet analityczny konkursu dokona weryfikacji zgłoszeń, a wyniki swoich prac przekaże kapitule konkursu, która zdecyduje o przyznaniu nagród.

Laureatów konkursu „Liderzy ESG” poznamy na gali, która odbędzie się 7 grudnia br. Znacznie wcześniej, bo już 21 czerwca br., wszyscy zainteresowani tematyką ESG mogą wziąć w dorocznej konferencji ESG Warsaw 2022. Chętni mogą internetowo rejestrować się jeszcze dziś (20.06.2022) do końca dnia. Uczestniczyć w konferencji można zarówno on-line, jak i w fizycznie, w Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji na temat „Liderów ESG” znajdą Państwo na stronie konkursu.

Autor poleca również:

AVA Trade
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pzu | mbank akcje notowania | wig20 notowania | gpw azoty | kurs liry tureckiej prognozy 2021 | kurs rubla do złotówki | kurs huf |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułObecne 20 tys. za Bitcoina (BTC) to „nowe” 5 tys., twierdzi Mike McGlone
Następny artykułWall Street ulega inflacyjnej presji. Czy to już bessa? Co przyniesie tydzień? | Michał Stajniak (XTB)
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here