Naga MarketsGPW odnotowała pierwszą od dawna tak optymistyczną sesję. Główne indeksy zyskały ponad 1,5 procentZa nami pierwsze od dawna, optymistyczna sesja na rynku kasowym w Warszawie. Wszystkie, główne indeksy zyskały ponad 1,5%, a najlepiej zachowywały się największe spółki, których indeks (WIG20) zanotował dodatnią zmianę na poziomie +2,47%. Była to najlepsza sesja dla największych spółek od 7 lipca i co istotne indeksowi udało się odbić od strefy ważnego wsparcia na poziomie 2400 punktów.

Indeks WIG20 zanotował wzrost na poziomie +2,47%

Spadki zanotowały jedynie dwie spółki, tj. KGHM i Asseco Poland. Z kolei motorem napędowym wzrostów były banki, których wyceny odbijały po środowej przecenie. Akcje PKO BP zyskały 4,23%, a Santander Polska 4,01%. Sam indeks branżowy – WIG Banki zyskał 3,63%, co również wspierało notowania spółek skupionych w ramach indeksu mWIG40, który zyskał 2,36% kończąc sesję na najwyższym poziomie w historii. Uważamy, że wyceny podmiotów z sektora mogą być nadal w trendzie wzrostowym z uwagi na wysokie prawdopodobieństwo utrzymania się cyklu podwyżek stóp procentowych w najbliższej przyszłości. W scenariuszu bazowym spodziewamy się kolejnej podwyżki stóp procentowych już w przyszłym miesiącu.Naszym zdaniem, w krótkim terminie, projekcja inflacji przygotowana przez Narodowy Bank Polski może okazać się za niska, a RPP w najbliższych miesiącach zdecyduje się kontynuować zacieśnianie polityki pieniężnej podnosząc stopę referencyjną o 50pb na posiedzeniach w grudniu, styczniu i lutym a cykl zakończy podwyżką o 25pb w marcu, kiedy nowa projekcja ekonomiczna NBP zapewne wskaże „stabilny” powrót inflacji do celu NBP w perspektywie 8 –12 kwartałów. W efekcie spodziewamy się, że na koniec pierwszego kwartału 2022 roku stopa referencyjna osiągnie poziom 3%. Sądzimy, że po tej decyzji stopy procentowe mogą utrzymać się na niezmienionym poziomie przez dłuższy czas.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych rynek akcji dyskontował nadal dość łagodne, środowe wystąpienie Prezesa FED – Jerome’a Powell’a. Indeksy S&P 500, jak i Nasdaq Composite zakończyły sesję najwyżej w historii. Dla S&P 500 była to szósta z rzędu wzrostowa sesja, a dla Nasdaq Composite dziewiąta.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W Azji, główne indeksy giełdowe kończą handel ujemnymi stopami zwrotu. W Chinach nadal na otoczeniu ciążą niewyjaśnione kwestie związane z trudną sytuacją finansową tamtejszych spółek z sektora nieruchomości. Zawieszono min. obrót akcjami chińskiego dewelopera Kaisa Group Holdingsak po tym jak spółka poinformowała, iż jej podmiot zależny nie dokonał płatności związanych z wyemitowanym produktem inwestycyjnym. Na ujemnych poziomach są również kwotowane kontrakty terminowe na S&P500 i DAX. Oczekujemy zatem lekko spadkowego otwarcia handlu w Warszawie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb cena akcji | gpw biomed | lpp giełda | index dax | neuca giełda | ten square games cena akcji | amica notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here