Naga MarketsGPW notowała najsłabszą sesję od 2 tyg. WIG20 tracił 3%Napędzana negatywnymi nastrojami z giełd zagranicznych oraz wzrostem awersji do ryzyka, warszawska GPW w poniedziałek wyraźnie traciła, a indeks WIG20 osuwał się o niemal 3%. Michał Palaczyk ze Squaber.com, w najnowszym podsumowaniu sesji dla Comparic24.tv zwraca uwagę na niekorzystną sytuację spółki CCC, która wraz z akcjami CD Projekt, była najpopularniejszą wśród inwestorów.

  • Wśród omawianych spółek z GPW znalazły się także notowania Ciechu, który w zaledwie półtora miesiąca wzrósł o prawie 100%, a także Cognor i XTB.
  • Indeks S&P500 powoli zaczyna załamywać trend wzrostowy, który miał miejsce od połowy marca
  • Na GPW w poniedziałek wzrosły ceny akcji 128 spółek, 198 spadły, a 119 nie zmieniły się.

S&P 500 i rynki bazowe pociągnęły WIG20 w dół

W poniedziałek na rynkach przeważał risk-off i spadek apetytu inwestorów na ryzyko, co było widać między innymi po silniejszych spadkach indeksów amerykańskich. Negatywnie na odpływ kapitału od ryzykownych aktywów reagował również WIG20, który ostatecznie zamykał sesję ze stratą 2,91% na wysokości poziomu 1600 pkt.

Stany Zjednoczone ponownie otwierały się luką, a od 1 maja panują trochę gorsze nastroje. Co prawda indeks S&P 500 znajdujący się obecnie w najgorętszym miejscu sezonu wyników ostatecznie przechylał szalę rynkową na swoją korzyść i zamykał dzień z wynikiem 0,42%, to giełdy w Europie mocniej traciły. Niemiecki DAX osuwał się m.in. o 3,64% – komentował Palaczyk ze Squaber.com.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here