Naga MarketsGPW na zielono. KGHM liderem wzrostów WIG 20, a CD Projekt przewodził spadkomPierwsza sesja tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zakończyła się wzrostem na wszystkich rynkach, a największy zysk notował indeks małych spółek sWIG80. Indeks blue chipów WIG 20 urósł jedynie o 0,24 proc., a zamknięcie sesji miało miejsce poniżej poziomu otwarcia. Najlepiej radziła sobie dziś spółka KGHM, której akcje wzrosły o 5,64 proc., do poziomu 107,75 zł. Największą stratę zanotował natomiast gamingowy gigant – CD Projekt przy największym obrocie na rynku akcji (169,1 mln zł).

  • W poniedziałek WIG 20 zyskał o 0,24 proc.
  • Liderem wzrostów okazał się KGHM
  • Spadkom przewodził CD Projekt ze stratą 2,76 proc.

KGHM zyskuje na fali rosnących cen miedzi

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20 na wartości zyskało dziś 14, straciło 5, a spółka Play utrzymała się bez zmian.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największy wzrost zaliczył KGHM (+5,64 proc.) zyskując od otwarcia dzisiejszej sesji. Była to dla spółki 6. wzrostowa sesja z rzędu, a jej notowania na koniec dnia znalazły się na poziomach z kwietnia 2019 roku.

Do wzrostu notowań KGHM przyczyniły się rosnące ceny miedzi na londyńskiej giełdzie LME, które były dziś najwyższe od dwóch lat. Te z kolei rosną najprawdopodobniej w związku z problemami po stronie podaży w Chile, a także sprzyja im dobra kondycja chińskiej gospodarki.

Bardzo dobrze w ostatnim czasie radzi sobie indeks małych spółek sWIG80, który wzrósł dziś o 0,86 proc.
Małe spółki z sWIG80 w ostatnich miesiącach spisywały się znacząco lepiej od szerokiego rynku. Może być to pokłosie niższego udziału w sWIG80 przedsiębiorstw z segmentów, które są szczególnie narażone na negatywne skutki trwającej pandemii Covid-19 – jak choćby z sektora finansowego. Z drugiej strony, w tej grupie jest dużo spółek z branż, które są relatywnie odporne na obecne zawirowania na giełdach, jak budownictwo czy szeroko pojęty sektor IT – mówi Marek Straszak z Generali Investments TFI, przytaczany przez Parkiet.

Notowania WIG 20 wracają ponad 1800 pkt.

Notowania indeksu polskich blue chipów otworzyły obecny tydzień luką wzrostową po piątkowych wzrostach. Maksima sesji ustalone zostały dziś na poziomie 1814,47 pkt, a zamknięcie miało miejsce przy 1801,64 pkt


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.
WIG 20 – wykres dzienny

Jednakże, patrząc z perspektywy ostatniego miesiąca, indeks WIG 20 nadal porusza się w ruchu bocznym między wsparciem w okolicach 1740 pkt., a oporem blisko 1850 pkt. Byki mogą kierować się do górnej strefy tej konsolidacji, gdzie znowu będzie można wypatrywać oznak osłabienia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here