Naga MarketsPozytywne dane z polskiej gospodarki dały w końcu odbicie na GPW. W dniu wczorajszym drożało większość spółek. WIG20 w końcu zachował się lepiej niż zachodnie indeksy, dając nadzieję na nieco większe odreagowanie ostatnich spadków. Ogólny sentyment jest jednak wciąż spadkowy, dlatego warto przyjrzeć się dokładnie spółkom i wybrać takie, które mają największe szanse na wzrosty.

Produkcja przemysłowa wzrosła o 9,2% r/r, przy oczekiwaniach 9,1%, zatem dużego zaskoczenia nie było, ale przy spadających wskaźnikach PMI zarówno w Polsce jak i w Europie, ta wartość na pewno wpływa pozytywnie na inwestorów. Warto zauważyć też rosnące koszty pracy, które w końcu przełożą się na inflację, pomimo, że NBP ciągle utrzymuje, że nie ma o to obaw.

PZU oraz Wielton w gronie ciekawych spółek

Jedną z ciekawszych spółek jest PZU, które przy bardzo negatywnym sentymencie przez kilka dni było handlowanie poniżej wsparcia, jednak wczoraj pojawił się pozytywny sygnał. Wzrosty powyżej lokalnego wsparcia mogą zupełnie odmienić obraz tej spółki. Amica natomiast zdaje się powracać do trendu wzrostowego. Spółka, która była już analizowana w ramach czwartkowych transmisji na comparic24tv. Spółka na ten moment otwiera sobie drogę do lokalnych szczytów.

Wielton, który w ostatnich kilku latach przejął duże podmioty w największych europejskich gospodarkach, aktualnie jest pod presją podaży. Jednak uaktywnienie się popytu w rejonie podwójnego dna, daje szanse na większe odreagowanie. Wciąż ciekawe są spółki wydobywcze, omawiane dwa tygodnie temu oraz energetyczne, które reagują na poprzednie minima.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here