Naga MarketsGPW: Kolejna edycja ESG Warsaw 2021 odbędzie się już w najbliższą środę, 20 październikaCzynniki środowiskowe, społeczne i ład korporacyjny będą tematem dyskusji, która już po raz trzeci zagości w progach Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). W najbliższą środę, 20 października, odbędzie się kolejna edycja konferencji ESG Warsaw 2021, organizowana wspólnie przez GPW, NN Investment Partners TFI, Erste Securities i CFA Society Poland.

GPW: konferencja ESG Warsaw 2021 odbędzie się 20 października

– Ostatni rok był szczególnym okresem. Z jednej strony gospodarki i rynki przeżyły głębokie załamanie w wyniku pandemii Covid-19. Z drugiej  strony, w ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo nowych regulacji z obszaru ESG, którymi w najbliższym czasie zostaną objęte w zasadzie wszystkie spółki giełdowe. Zmiany te mają ogromny wpływ na rynek kapitałowy, dlatego podczas konferencji chcemy w ramach debat i prezentacji przedstawić wyzwania, jakie stoją w najbliższym czasie przed spółkami i inwestorami – powiedział Tomasz Wiśniewski, Wicedyrektor Działu Produktów Informacyjnych i Wskaźników GPW w cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych.Poniżej prezentujemy link do całości nagrania cotygodniowego „Wideokomentarza GPW”

Szczególnie interesującą dyskusją podczas tegorocznej konferencji będzie panel poświęcony tzw. zielonym indeksom:

– Zaproszeni do panelu eksperci: przedstawiciele GPW Benchmark, UN Global Compact oraz środowiska inwestorów i emitentów będą zastanawiać się nad tym czy nowe indeksy mogą mieć wpływ na poprawę klimatu, ograniczenie emisji gazów czy dwutlenku węgla – dodał Tomasz Wiśniewski.

Pierwsza edycja konferencji ESG Warsaw zgromadziła przed dwoma laty, na Sali Notowań GPW, liczne grono przedstawicieli instytucji finansowych. Tym razem, podobnie jak przed rokiem, odbywać się będzie ona w formule online. Dzięki czemu udział w niej będą mogły wziąć wszystkie osoby zainteresowane wyzwaniami związanymi z Zielonym Ładem czy Agendą Fit for 55.Na temat zielonych indeksów, zmian w regulacjach, ryzyk klimatycznych i efektywnej komunikacji opowiadać będą najwyższej klasy eksperci
z kraju i zagranicy.

Agenda spotkania i rejestracja na ESG Warsaw 2021 odbywa się przez stronę internetową wydarzenia: https://www.nntfi.pl/esgwarsaw/

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here