Naga MarketsCzłonek zarządu Beta Securities, Robert Sochacki oraz doradca inwestycyjny, Dawid Bąbol w rozmowie o ETFach

Inwestując na giełdzie często dążymy do “pokonania rynku” czyli osiągnięcia jak najwyższej stopy zwrotu. Jednak nawet najlepsi zarządzający w funduszach inwestycyjnych w okresach podwyższonej zmienności i “rynkowego chaosu” rzadko są w stanie osiągnąć lepsze wyniki niż giełdowy benchmark. O zaletach i wadach inwestowania w fundusze ETF – także tych odzwierciedlających wiodące indeksy polskiego parkietu Adam Rak z Comparic24.tv z przedstawicielami Beta Securities. W ich roli – członek zarządu, Robert Sochacki oraz doradca inwestycyjny, Dawid Bąbol.


GPW z pierwszym ETFem: w styczniu wystartował Beta ETF WIG20TR

Na Głównym Rynku GPW w styczniu debiutował Beta ETF – pierwszy w historii warszawskiego parkietu całkowicie polski fundusz inwestycyjny typu ETF (Beta ETF WIG20TR)  stworzony według polskiego prawa oraz utworzony i zarządzany przez polskich ekspertów. Emisję przeprowadził AgioFunds TFI, a oferującym i animatorem jest Dom Maklerski BOŚ. W rozwoju rynku ETF w Polsce, w roli koordynatora, bierze udział Beta Securities, którego przedstawiciele byli gośćmi Comparic24.tv.

Notowania Beta ETF WIG20TR

„W czerwcu zaakceptowany został prospekt emisyjny kolejnego ETF na mWIG40, w lipcu natomiast prospekty WIG-short oraz WIG-leverage. W ciągu najbliższych miesięcy powinny one oficjalnie zadebiutować na rynku. Jesień w tym roku będzie owocna jeżeli chodzi o rynek polskich ETFów” – komentuje Robert Sochacki z Beta Securities.

Pierwszy Polski ETF na giełdzie, dlaczego warto się nim zainteresować?

Szkolenie w ramach Letniej Szkoły Giełdowej dotyczące funduszy ETF miało miejsce 24 lipca o godzinie 14:00. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych udostępnia jednak zapis szkolenia prowadzonego przez Mateusza Muchę oraz Dawida Bąbola z Beta Securities.

  • Co to są fundusze ETF?
  • Różnice pomiędzy otwartymi Funduszami Inwestycyjnymi, a funduszami typu ETF
  • ETF – zalety i ryzyko
  • Zasady działania pierwszego polskiego ETF
  • Konstrukcja ETF – podstawowe parametry
  • Fundusze ETF notowane na GPW – różnice

Zapis szkolenia dostępny dla osób posiadający darmowe konto w serwisie sii.org.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here