Naga MarketsGPW i Wall Street mocno wchodzą w nowy tydzień, komentuje Michał PalaczykPo długiej świecy spadkowej z ubiegłego tygodnia i teście kilkutygodniowych dołków, WIG20 wchodzi w nowy tydzień i miesiąc wzrostem o 2,2%, reagując między innymi na umocnienie indeksów z amerykańskiej Wall Street. S&P 500 również ma na koncie spadkowy tydzień, w poniedziałek jednak benchmark rósł o niemal 2,4%. Na rynkach cały czas widać obawy dotyczące wzrastających rentowności obligacji, z równoległym wzrostem zadłużenia do rekordowych poziomów.

  • Michał Palaczyk ze Squaber.com w najnowszym odcinku Sygnałów Dnia na antenie Comparic24.tv podsumowuje najważniejsze wydarzenia rynkowe i przygląda się spółką notowanym na polskiej giełdzie
  • W odcinku między innymi o akcjach JSW, Ten Square Games oraz Budimeksie
  • W poniedziałek w ślad za WIG20 rosły również indeksy średnich i małych spółek: mWIG40 zyskiwał 0,74%, a sWIG80 1,69%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Alior Bank i banki liderami wzrostów, JSW jednym z nielicznych spadkowiczów

Notowania Alior Banku rosły w trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 15% i przewodziły wzrostom całego sektora bankowego. Silnie odbijały również notowania Pekao oraz PKO BP, zyskując kolejno 5,66% oraz 3,6%. Powodem jest publikacja wyników za czwarty kwartał, które pomimo spadków poniżej koronawirusowych dołków okazały się lepsze od oczekiwań analityków.

Po stronie nielicznych spadkowiczów wyróżniały się natomiast akcje JSW tracące ponad 2,2%, utrzymujące się w okolicach dołków z początku lutego (po piątkowym teście poziomu 32,8 zł). Michał Palaczyk zwraca jednak uwagę na obronę kanału wzrostowego rysowanego od dołków z listopada, co może przynajmniej w teorii zapewnić spółce szanse na ponowne odbicie.

Jeżeli wtorek przyniesie pozytywne wybicie w stronę północną, wtedy będziemy mieli podtrzymanie ruchu wzrostowego. Na rynku węgla pojawiło się jednak trochę stresu, więc do realizacji wspomnianego scenariusza nie musi dojść, może pojawić się bowiem chociażby techniczna korekta – tłumaczy Palaczyk.

Od strony technicznej kolejne wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 32 zł, natomiast obrona obecnej strefy wsparcia otwiera drogę do ataku na poziom 40 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here