Naga Markets
  • W zdobyła nagrodę „Etyczna Firma 2018” 
  • Nagrodę co roku przyznaje dziennik „Puls Biznesu”

Postępowanie zgodnie z prawem i normami etycznymi, szacunek dla partnerów biznesowych, czy stosowanie zasad uczciwej konkurencji – to tylko niektóre z kryteriów, którymi musi się wykazać firma ubiegająca się o miano etycznej w konkursie organizowanym przez gazetę „Puls Biznesu”, a opracowanym przez PwC. Wśród laureatów „Etycznej Firmy” za rok 2018 znalazła się Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

– W swoich działaniach GPW zawsze kieruje się wartościami etycznymi. Jako organizator obrotu giełdowego czujemy szczególną powinność do bycia wzorem dla innych i staramy się przekładać to na każdą dziedzinę naszej działalności. GPW od dawna wspiera wartości etyczne i zasady compliance, które są ze sobą nierozerwalnie związane. Przejawem tego są m.in. wprowadzone przez Giełdę obowiązujące od 2002 r. na rynku kapitałowym (ostatnia nowelizacja w 2016 r.) „Dobre Praktyki Spółek notowanych na GPW” oraz przyjęte w 2018 r. „Standardy dla spółek dotyczące zarządzania zgodnością w zakresie przeciwdziałania korupcji i zgłaszania naruszeń”. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione – mówi Piotr Borowski, Członek Zarządu GPW.

Nagrody przyznano w kategorii „Duże firmy”. Tytuł „Etycznej Firmy” może zdobyć jedynie spółka spełniająca rygorystyczne kryteria. To m.in. budowanie wewnętrznego zaufania i dobrych relacji między pracownikami, walka z patologiami, czy zaangażowanie w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy.

PwC dokonuje przeglądu jakościowego zgłoszonych w konkursie aplikacji według przyjętych kryteriów oceny i przygotowuje zestawienie firm, które zasłużyły na tytuł etycznych.

Konkurs jest organizowany od pięciu lat.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here