Naga Markets webinar


  • W zdobyła nagrodę „Etyczna Firma 2018” 
  • Nagrodę co roku przyznaje dziennik „Puls Biznesu”

Postępowanie zgodnie z prawem i normami etycznymi, szacunek dla partnerów biznesowych, czy stosowanie zasad uczciwej konkurencji – to tylko niektóre z kryteriów, którymi musi się wykazać firma ubiegająca się o miano etycznej w konkursie organizowanym przez gazetę „Puls Biznesu”, a opracowanym przez PwC. Wśród laureatów „Etycznej Firmy” za rok 2018 znalazła się Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

– W swoich działaniach GPW zawsze kieruje się wartościami etycznymi. Jako organizator obrotu giełdowego czujemy szczególną powinność do bycia wzorem dla innych i staramy się przekładać to na każdą dziedzinę naszej działalności. GPW od dawna wspiera wartości etyczne i zasady compliance, które są ze sobą nierozerwalnie związane. Przejawem tego są m.in. wprowadzone przez Giełdę obowiązujące od 2002 r. na rynku kapitałowym (ostatnia nowelizacja w 2016 r.) „Dobre Praktyki Spółek notowanych na GPW” oraz przyjęte w 2018 r. „Standardy dla spółek dotyczące zarządzania zgodnością w zakresie przeciwdziałania korupcji i zgłaszania naruszeń”. Cieszymy się, że nasze wysiłki zostały docenione – mówi Piotr Borowski, Członek Zarządu GPW.

Nagrody przyznano w kategorii „Duże firmy”. Tytuł „Etycznej Firmy” może zdobyć jedynie spółka spełniająca rygorystyczne kryteria. To m.in. budowanie wewnętrznego zaufania i dobrych relacji między pracownikami, walka z patologiami, czy zaangażowanie w działalność na rzecz różnych grup interesariuszy.

PwC dokonuje przeglądu jakościowego zgłoszonych w konkursie aplikacji według przyjętych kryteriów oceny i przygotowuje zestawienie firm, które zasłużyły na tytuł etycznych.

Konkurs jest organizowany od pięciu lat.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here