Naga MarketsGPW: Czy WIG-Gaming to jedna z branż przyszłości? Marcin TuszkiewiczOstatnie pół roku zmieniło układ sił na giełdzie. Spółki technologiczne zwiększyły swój dystans do podmiotów produkcyjnych i finansów, a w szczególności banków. Nowe usługi, które obniżają koszty i przyspieszają operacje zastępują bardziej tradycyjne gałęzie gospodarki. Jakie branże teraz należy obserwować i myśleć o nich jako najbardziej perspektywicznych? Jak inwestować bez ponoszenia ryzyka specyficznego – czyli związanego z konkretną firmą? Na pytania te odpowiada Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com.

  • W przypadku indeksu S&P 500 w dobie pandemii najlepiej poradziły sobie spółki z sektora IT odbijając od marcowego dołka o 17%.
  • W tym samym czasie sektor przemysłu i finansów rosły o kolejno 1,9% oraz 0,1%
  • Na polskim parkiecie WIG-BANKI zyskiwał co prawda 10%, jednak pozostaje w konsolidacji od ponad trzech miesięcy, a w tym samym czasie WIG-GAMES zyskiwał 120%

Nowe technologie właściwym kierunkiem rozwoju?

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Spółki z sektora IT najlepiej poradziły sobie w dobie pandemii COVID-19 w USA

Warto spojrzeć na szeroki obraz i wziąć pod uwagę możliwości, w którym kierunku będzie podążała gospodarka i zainteresowania konsumentów, gdyż to decyduje o rozwoju konkretnych branż (…). Mowa tutaj o perspektywie kolejnych kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu lat. Pamiętajmy, że historia kołem się toczy i co chwilę mamy zmianę technologii, która jest istotna – komentował Marcin Tuszkiewicz.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta (GBP/USD): Sprzedaż górek na wykresie kabla
Następny artykułIntersport Polska przedłużył terminy spłat umów kredytowych z bankami
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here