Naga MarketsGPW czeka na przełom w 2020 r.? CD Projekt, KGHM i Dino Polska dobrymi inwestycjami wg Tuszkiewicza
Marcin Tuszkiewicz opowiada o perspektywach polskiej giełdy w 2020 r.

Rok 2019 dla polskiej giełdy nie był okresem szczególnie udanym. Warszawski Indeks Giełdowy (WIG) po uwzględnieniu dywidend zakończył miniony rok zaledwie 0,25% powyżej kreski. Gorzej radziły sobie bluechipy, przez które WIG20 finiszował z wynikiem -5,6%. Pierwsze dni stycznia przyniosły jednak pewne ożywienie na GPW. Czy 2020 rok będzie przełomowy dla polskiego parkietu? O nadchodzących miesiącach na polskim rynku Adam Rak rozmawiał z Marcinem Tuszkiewiczem ze Suaber.com. Jego zdaniem akcje CD Projekt, KGHM, Dino Polska, Wieltonu oraz Amici niosą ze sobą najciekawsze okazje inwestycyjne w rozpoczynającym się roku.


Tuszkiewicz: GPW w 2020 roku powinna silnie rosnąć

Marcin Tuszkiewicz nie ukrywa, że jego nastawienie do polskiego parkietu na starcie 2020 jest silnie prowzrostowe, na co składać ma się kilka podstawowych, długoterminowych czynników. Początek Nowego Roku pokazał apetyt na ryzyko w wykonaniu rodzimych inwestorów, wywołując najsilniejszy jednodniowy wzrost w przeciągu ostatnich dwóch tygodni.

– Spodziewam się podobnego scenariusza jak w zeszłym roku, czyli realizacji zysków pod koniec stycznia, nie powinna pojawić się jednak bessa. Spowoduje to, że inwestorzy będą szukali aktywów, które zapewnią im wyższą stopę zwrotu niż te oferowane przez giełdy zachodnie, w tym USA. Już teraz widać, że Polska jest w tym aspekcie brana pod uwagę, co sugeruje między innymi siła polskiego złotego. Jedyne czego brakuje to potwierdzenia tego na dużych spółkach – wyjaśnia Tuszkiewicz.

Jego zdaniem w gronie 20 największych spółek polskiego parkietu inwestorzy powinni zwrócić uwagę przede wszystkim na akcje CD Projekt, KGHM oraz Dino Polska, które mają nieść ze sobą najciekawsze okazje inwestycyjne. W gronie mniejszych spółek ciekawie prezentują się natomiast wykresy i sytuacja fundamentalna Wieltonu i Amici:

Czy Waszym zdaniem WIG20 i polska giełda rzeczywiście może liczyć na odrodzenie w 2020 roku? A może nie zgadzacie się z Marcinem Tuszkiewiczem? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here