Naga MarketsGPW sesja z dzwonkiemRozpoczynający się tydzień będzie obfitował w wyniki spółek. Już jutro poznamy ostateczne wyniki PGE oraz Lotosu, w środę PZU, a w czwartek nastąpi lawina wyników ze spółkami CCC, PGNiG, JSW, Dino, Energa, KGHM na czele. Zapowiada się zatem niezwykle interesujący tydzień na GPW.


Akcje PGE nurkują po wstępnych wynikach

Spółka PGE poinformowała już inwestorów o wstępnych wynikach, a po tej informacji kurs zanurkował. Aktualnie jednak znajduje się w ciekawym miejscu. W Squaberze raczej unikamy kupna akcji przed wynikami, chyba, że techniczne układ wygląda bardzo interesująco. Na PGE wciąż brakuje pokazu siły ze strony popytu. Aktualnie dominującą stroną jest podaż.

Nie mniej jednak spółka znalazła się w bardzo interesującym miejscu. Według metodologii Szczyty i Dna, to co aktualnie obserwujemy jest prawdopodobnie pierwszą korektą w nowym impulsie wzrostowym. Dodatkowo cena dotarła do poziomu konsolidacji przed wybiciem w lutym. Nieco niżej, na poziomie 10,30 zł znajduje się strefa popytu wyznaczona przez Squabera. Aktualnie obserwujemy spółkę i jeżeli dostrzeżemy faktyczną okazję, to na pewno poinformujemy o tym w ramach alertu „Ciekawa spółka”.

Grupa Azoty (ATT) zakończyła trend wzrostowy

Po 119 dniach wzrostów i osiągnięciu wyniku blisko 112% wzrostu liczonego od minimum do maksimum, spółka ATT zakończyła trend wzrostowy według metodologii Szczyty i Dna. Oficjalnie żegnamy się ze spółką po osiągnięciu stopy zwrotu na poziomie 58,76%.

Co dalej ze spółką? Często po wybiciu OPD, spółka przechodzi w okres przestoju – trendu bocznego. W przypadku Grupy Azoty może jednak nastąpić pogłębienie spadków, w formie korekty trendu wyższego rzędu. Wsparciami ciekawymi są poziomy 36-37 zł. Być może na tych poziomach ponownie pojawi się okazja do kupna. Będziemy na pewno spółkę bacznie obserwować.

Akcje Budimex (BDX) docierają do pierwszego oporu

Budowalna spółka była alertowana przez Suqabera jako „Ciekawa sytuacja” 5 lutego. Aktualnie cena dotarła do górnego ograniczenia konsolidacji, co jest dogodnym miejsce do realizacji połowy zysków. Docelowo liczmy na wzrost w rejon 155 zł

Dalsze wzrosty są możliwe właśnie po wybiciu poziomu, na jakim aktualnie znajduje się spółka. Krótkoterminowe wsparcia znajdują się na 125 oraz 120 zł. Ostatecznie, spółka przestanie być w kręgu naszych zainteresowań po spadku poniżej 97 zł.

Szczegółowo swoje spojrzenie na Budimex miałem okazję przedstawić na wizji Comparic24tv, nagranie możesz zobaczyć tutaj:

Dino Polska (DNP) – historyczne szczyty o krok

Dino to spółka, która aktualnie walczy o wybicie dotychczasowych historycznych szczytów na poziomie 113 zł. Mocne wzrosty od połowy lutego, napędzane prawdopodobnie obietnicami wyborczymi, rozgrzały nadzieję inwestorów. Przypomnę, że w Squaberze, alert „Ciekawa spółka” został wygenerowany 20 listopada 2018 r. Dość szybko, ponieważ w nieco ponad tydzień, spółka dotarła do pierwszego celu. Od tamtej pory trwa w trendzie wzrostowym i znajduje się w portfelu Szczyty i Dna.

Warto zwrócić uwagę, że 15 lutego, notowania zeszły poniżej OPD. Nie wywołało to jednak sprzedaży akcji, ponieważ według metodologii SID, cena musi się zamknąć poniżej OPD, aby następnego dnia szukać okazji do sprzedaży. Dlatego Grupa Azoty została sprzedana dopiero dzisiaj na otwarciu.

Minusem aktualnej sytuacji jest brak możliwości podciągnięcia Ostatniego Potwierdzonego Dna wyżej. Musimy poczekać na korektę i nowy szczyt. Być może wyniki publikowane w tym tygodniu będą do tego okazją. Krótkoterminowo wsparcie jest na poziomie 105 – 106 zł, a poziom negacji trendu wzrostowego jest na 93 zł.

Jeżeli dostrzeżemy konkretne okazje na spółkach z GPW, to na pewno wyślemy informację do naszych użytkowników. Dołącz do ich grona już dziś.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here