Naga MarketsMichał Kobza, dyrektor departamentu rozwoju rynku w GPW

Polskie spółki gamingowe to prężnie rozwijające się firmy. To właśnie sprawia, że inwestorzy coraz bardziej interesują się kupowaniem ich akcji. GPW wychodzi naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i rusza z WIG Games – pierwszym indeksem gamingowym. Tym samym giełda liczy również na możliwość zjednania sobie inwestorów indywidualnych i zainteresowania większej ilości obywateli aktywnym pomnażaniem kapitału na giełdzie. Więcej na ten temat w wywiadzie z Comparic24.TV mówił Michał Kobza, dyrektor GPW departamencie rozwoju rynku.


Nowe ETFy, indeks gamingowy oraz chęć przyciągana większej rzeszy inwestorów

Podczas Expo Invest Cuffs 2019, Adam Rak z Comparic24.TV rozmawiał z Michałek Kobzą reprezentującym giełdę przy Książęcej o obecnych działaniach rozwojowych instytucji, między innymi wprowadzeniu nowych kontraktów ETF oraz indeksów sektorowych, w tym WIG Games.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowe ETF-y, które zostały wprowadzone przez GPW przyciągnęły wielu inwestorów. Czy spodziewane są kolejne, podobne kroki Warszawskiej Giełdy? Jak wynika ze strategii GPW na najbliższe lata, z całą pewnością tak. Kolejne kwartały  to działania nakierowanie na przyciąganie nowych emitentów ETF-owych produktów. Na początku roku miał miejsce debiut produktu ETF Beta WIG20TR – jest to pierwszy ETF pod prawem polskim emitenta krajowego. GPW chciałaby także zacząć ponownie przyciągnąć inwestorów prywatnych, zainteresowanych inwestowaniem w nisko kosztowe produkty pasywne na dłuższy okres czasu.

– Dalszy rozwój rynku instrumentów pochodnych został ujęty w inicjatywie strategicznej GPW. Uważamy, że jednym z priorytetów jest przyciągnięcie inwestorów na ten rynek, dlatego wprowadziliśmy szereg zmian regulacyjnych, organizacyjnych oraz systemowych, co umożliwiło wprowadzenie do obrotu kontraktów terminowych z mnożnikami 1 i 10. Niższa wartość kontraktu i w konsekwencji niższa wartość depozytu zabezpieczającego mogą stanowić zachętę dla inwestorów do większej aktywności. Zmiana ta ułatwi również aktywne wspieranie płynności przez animatorów rynku, co jest bardzo istotne dla bezpieczeństwa obrotu – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here