Naga MarketsW wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15%.

InvestCuffs

Biomed-Lublin i Mercator Medical zastępują Fore oraz Stalprodukt

“W wyniku korekty portfele indeksów WIG20, WIG20TR, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W indeksach mWIG40 oraz mWIG40TR będą miały miejsce następujące zmiany:

– nowe spółki: Biomed-Lublin oraz Mercator Medical;

– spółki opuszczające indeks: Forte oraz Stalprodukt.

W indeksach sWIG80 oraz sWIG80TR będą miały miejsce następujące zmiany:

– nowe spółki: Cormay, Forte, Getin Noble Bank, Stalprodukt oraz XTB;

– spółki opuszczające indeks: British Automotive Holding, Mercator Medical, Prairie Mining, Quercus oraz Serinus.

“Ponadto w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udział spółki CD Projekt zostanie ograniczony do 15%, natomiast w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek CD Projekt, PKN Orlen, PKO BP oraz PZU zostaną ograniczone także do 10%” – czytamy dalej.

Ranking indeksów został sporządzony po sesji 22 maja 2020 r. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu. Wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z dnia 19 maja 2020 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie, podano także.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here