Naga MarketsWzrost obrotów oraz liczby transakcji na wszystkich BETA ETF we wrześniuWe wrześniu w ujęciu miesięcznym, wzrosły obroty na funduszach ETF notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnim miesiącem wzrostowym był marzec bieżącego roku, kiedy suma wartości obrotu wyniosła 145 606 i była rekordowa. Od tego czasu obrót z miesiąca na miesiąc spadał, aby w sierpniu dojść do poziomu 26 522 – najniższego w całym roku, nie licząc stycznia, gdzie obrót był nieznacznie niższy.

  • Wzrost obrotów oraz liczby transakcji na wszystkich BETA ETF w ujęciu miesiąc do miesiąca.
  • Brak napływów i odpływów z funduszy BETA ETF.
  • Poprawne oraz bardzo atrakcyjne odwzorowanie stóp zwrotu indeksów odniesienia.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Wrzesień pierwszym wzrostowym miesiącem dla obrotów na funduszach ETF od marca br.

Analizując dane miesięczne, wrzesień był pierwszym od marca – wzrostowym miesiącem dla funduszy ETF. Na taki stan rzeczy złożyła się aktywniejsza postawa wszystkich wymienionych w poniższym zestawieniu ETF’ów, jednak najbardziej wzrosły obroty na BETAW20ST. Jest to ETF notowany na polski rynku od 27 listopada 2019 r. i pozwala rozgrywać Wig20 na spadki.

Warto zauważyć, iż obroty na tym ETF są największe w zestawieniu z pozostałymi instrumentami od marca bieżącego roku, czyli od czasu paniki związanej z wybuchem pandemii COVID-19.

Obroty na funduszach ETF na GPW w ujęciu miesięczny. Źródło: betasecurities.pl

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Blisko 50% wzrost liczby transakcji na ETF w ujęciu miesiąc do miesiąca

Wrzesień był miesiącem w którym obserwowaliśmy dynamiczny zrost liczby transakcji na ETF na GPW. Na koniec miesiąca wyniosła ona 6488 wobec nieco powyżej 4300 w sierpniu. To jednak ciągle stosunkowo niewielkie liczby biorąc pod uwagę marzec br., kiedy na ETF notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych dokonano blisko 15 tys. transakcji.

Zdecydowanie najwięcej transakcji dokonano na ETF na amerykański indeks S&P500 i ten trend pozostaje bez zmian. Jedynie w marcu bieżącego roku, liczba transakcji na ETF na spadki indeksu Wig20 zbliżyła się do jego poziomu.

Liczba transakcji na funduszach ETF na GPW w ujęciu miesięczny. Źródło: betasecurities.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here