Naga MarketsGPW: BETA ETF w październiku ze spadkiem obrotów i wzrostem liczby transakcjiWe październiku w ujęciu miesięcznym, nieznacznie spadły obroty na funduszach ETF notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnim miesiącem wzrostowym był wrzesień bieżącego roku, kiedy suma wartości obrotu wyniosła 48 191 jednak wtedy znacznie odbiegała od rekordowego marca z obrotem na poziomie 145 606. W październiku, suma obrotu na wszystkich BETA ETF wyniosła 42 061.

  • Spadek obrotów oraz wzrost liczby dokonywanych transakcji na wszystkich BETA ETF w ujęciu miesiąc do miesiąca.
  • Brak napływów i odpływów z funduszy BETA ETF.
  • Poprawne oraz bardzo atrakcyjne odwzorowanie stóp zwrotu indeksów odniesienia.

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

Te artykuły również Cię zainteresują

Październik kolejnym spadkowym miesiącem dla obrotów na funduszach ETF w tym roku

Analizując dane miesięczne, październik był kolejnym – spadkowym miesiącem dla funduszy ETF. We wrześniu natomiast obserwowaliśmy nieznaczny wzrost w wartości obrotów. Na taki stan rzeczy złożyła się mniejsza aktywność postawa przede wszystkim ETFW20L oraz ETFSP500 w poniższym zestawieniu ETF’ów.

W dalszym ciągu, największe obroty są odnotowywane na BETAW20ST. Jest to ETF notowany na polski rynku od 27 listopada 2019 r. i pozwala rozgrywać Wig20 na spadki. Warto zauważyć, iż obroty na tym ETF są największe w zestawieniu z pozostałymi instrumentami od marca bieżącego roku, czyli od czasu paniki związanej z wybuchem pandemii COVID-19.

Obroty na funduszach ETF na GPW w ujęciu miesięcznym. Źródło: betasecurities.pl

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Blisko 20% wzrost liczby transakcji na ETF w ujęciu miesiąc do miesiąca

Październik był miesiącem w którym obserwowaliśmy dynamiczny wzrost liczby transakcji na ETF na GPW. Na koniec miesiąca wyniosła ona 7480 wobec 6488 we wrześniu i zaledwie 4337 w sierpniu. To jednak ciągle stosunkowo niewielkie liczby biorąc pod uwagę marzec br., kiedy na ETF notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych dokonano blisko 15 tys. transakcji.

Zdecydowanie najwięcej transakcji (1616) dokonano na ETF na amerykański indeks S&P500 i ten trend pozostaje bez zmian. Jedynie w marcu bieżącego roku, liczba transakcji na ETF na spadki indeksu Wig20 zbliżyła się do jego poziomu.

Liczba transakcji na funduszach ETF na GPW w ujęciu miesięcznym. Źródło: betasecurities.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here