Naga MarketsGPW: BETA ETF w listopadzie ze wzrostem obrotów i liczby wykonanych transakcji!W listopadzie w ujęciu miesięcznym, mocno wzrosły obroty na funduszach ETF notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatnim miesiącem wzrostowym był wrzesień bieżącego roku, kiedy suma wartości obrotu wyniosła 48 191 jednak wtedy znacznie odbiegała od rekordowego marca z obrotem na poziomie 145 606. W listopadzie, suma obrotu na wszystkich BETA ETF wyniosła 71 427.

  • Znaczny wzrost obrotów oraz nieznaczny wzrost liczby dokonywanych transakcji na wszystkich BETA ETF w ujęciu miesiąc do miesiąca.
  • Brak napływów i odpływów z funduszy BETA ETF.
  • Poprawne oraz bardzo atrakcyjne odwzorowanie stóp zwrotu indeksów odniesienia.

Listopad mocno wzrostowym miesiącem dla obrotów na funduszach ETF w tym roku

Analizując dane miesięczne, listopad był wzrostowym miesiącem dla funduszy ETF. W październiku natomiast obserwowaliśmy nieznaczny spadek w wartości obrotów. Na taki stan rzeczy złożyła się przede wszystkim zdecydowanie większa aktywność BETAW20ST oraz BETAW20LV w poniższym zestawieniu ETF’ów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W dalszym ciągu (począwszy od marca bieżącego roku), największe obroty są odnotowywane na BETAW20ST. Jest to ETF notowany na polskim rynku od 27 listopada 2019 r. i pozwala rozgrywać Wig20 na spadki. Warto zauważyć, iż obroty na tym ETF są największe w zestawieniu z pozostałymi instrumentami od czasu paniki związanej z wybuchem pandemii COVID-19.

Obroty na funduszach ETF na GPW w ujęciu miesięcznym. Źródło: betasecurities.pl

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Kilkunastoprocentowy wzrost liczby transakcji na ETF w ujęciu miesiąc do miesiąca

Listopad był miesiącem w którym obserwowaliśmy dynamiczny wzrost liczby transakcji na ETF na GPW. Na koniec miesiąca wyniosła ona 8591 wobec 7480 w październiku i zaledwie 6488 we wrześniu. To jednak ciągle stosunkowo niewielkie liczby biorąc pod uwagę marzec br., kiedy na ETF notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych dokonano blisko 15 tys. transakcji.

Zdecydowanie najwięcej transakcji (2092) dokonano na wspomnianym w poprzednim akapicie BETAW20ST i taki stan rzeczy miał miejsce pierwszy raz w tym roku. Jedynie w marcu bieżącego roku, liczba transakcji na spadki indeksu Wig20 zbliżyła się do poziomu ETFSP500.

Liczba transakcji na funduszach ETF na GPW w ujęciu miesięcznym. Źródło: betasecurities.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here