Naga Markets

GPW Benchmark wprowadzi 2 nowe indeksy giełdowe: WIG140 oraz o WIG-gryGPW Benchmark informuje o wprowadzeniu dwóch nowych indeksów z Rodziny Indeksów Giełdowych, które odpowiadają na zapotrzebowanie uczestników rynku kapitałowego: WIG140 oraz WIG-gry.

GPW Benchmark ogłasza nowe indeksy

WIG140: rozpoczęcie publikacji dnia 20 grudnia 2021 r.W skład portfela indeksu wejdą pakiety akcji 140 spółek notowanych na GPW w Warszawie, zakwalifikowanych do portfeli indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80. Będzie to indeks obliczany w formule dochodowej, tzn. oprócz kursów transakcji jego wartość uwzględniać będzie otrzymywane dywidendy i prawa poboru z akcji uczestniczących w portfelu indeksu.

WIG-gry: rozpoczęcie publikacji dnia 21 marca 2022 r.

Będzie to jeden z subindeksów sektorowych, tzn. obejmujących akcje spółek notowanych na GPW w Warszawie, wchodzących w skład indeksu WIG i  jednocześnie zakwalifikowanych  do określonego sektora gospodarki zgodnie z Regulaminem klasyfikacji sektorowej. W portfelu indeksu znajdą się akcje spółek z sektora producentów gier, notowanych na GPW w Warszawie. Będzie to indeks o charakterze dochodowym, tzn. oprócz kursów transakcji jego wartość uwzględniać będzie otrzymywane dywidendy i prawa poboru z akcji uczestniczących w portfelu indeksu.

Treść Regulaminu Rodziny Indeksów Giełdowych w wersji jednolitej, uwzględniająca nowe indeksy dostępna jest tutaj.

Ponadto GPW Benchmark informuje, że zmiana nazwy indeksu WIG.GAMES na WIG.GAMES5, zakomunikowana 19 listopada, zostaje przesunięta z daty 20 grudnia br. na 21 marca 2022 r. Zmiana nastąpi po rewizji portfeli indeksów, zaplanowanej na 18 marca 2022 r.

Przesunięcie wynika z przyczyn technicznych.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here