Naga Marketsakcje CD Projekt w górę GPW akcjeDzisiaj na GPW możemy obserwować wyraźne spadki. Wszystkie indeksy znajdują się pod kreską. Są jednak spółki które znajdują się na wyraźnym plusie. Na uwagę zasługuje na pewno Auto Partner SA (APR.PL), która zyskuje ponad 6% i znajduje się na najwyższych poziomach w tym roku. Tak duże wzrosty są spowodowane  rekomendacją, która udzielił Santander.


GPW: Auto Partner na tegorocznych szczytach

Analitycy BM Santander w swoim raporcie wyznaczyli cenę docelową na 8,9 zł. Raport został wydany, gdy cena jednej akcji wynosiła 4,79 zł. Dziś przed godziną 15:30 cena podskoczyła do ponad 5 zł. Patrząc na wykres technicznie, dopóki kurs znajduje się powyżej strefy przy 5 zł, obowiązuje tendencja wzrostowa, dopiero ewentualne cofnięcie poniżej, może doprowadzić do korekty spadkowej.

“Uważamy, że korzystne otoczenie rynkowe, ciągle mała skala implikująca przestrzeń do wzrostu w Polsce i CEE, efektywna logistyka, relatywnie słaba konkurencja (poza Inter Cars) sprawia, że Auto Partner będzie dalej zwiększał udziały rynkowe do 11 proc. w 2021P. Prognozujemy dalszy dynamiczny wzrost wyników finansowych z średniorocznym wzrostem przychodów oraz zysku na akcję odpowiednio na poziomie 21 proc./22 proc. w 2018-21P. W tym świetle uważamy, że niskie wskaźniki 2019P P/E i EV/EBITDA na poziomie 8,6x i 7,2x są nieuzasadnione” – napisano w raporcie

Zobacz także: CD Projekt (CDR.PL): co trzecia kopia Cyberpunk 2077 zamawiana w przedsprzedaży przez GOG

Akcje Auto Partner GPW

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here