Profile staloweAkcje Stalprodukt (GPW: STALPROD) w trakcie czwartkowej sesji rysują wyraźną lukę spadkową na wykresie i osuwają się w kierunku poziomu 330 zł, będącym najniższym od lipca 2016 roku. Powodem jest opublikowany raport kwartalny prezentujący spadek zysku netto w III kw. 2018 r. w porównaniu do tego samego okresu w roku wcześniejszym.


Analiza techniczna Stalprodukt (STALPROD)

Zysk skonsolidowany netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej w minionym kwartale wyniósł 60,92 mln zł, czyli mniej niż zysk rok wcześniej (64,06 mln zł), informowała spółka w swoim sprawozdaniu finansowym.

W reakcji na wyniki czwartkowa sesja otwierała się z liczącą sobie ponad 20 złotych luką spadkową, silnie pokonując dotychczasową strefę wsparcia (na tegorocznych dołkach), pogłębiając zakres spadków z 2018 r. do ponad 40%. Tendencja techniczna z wcześniejszych wybić istotnych obszarów pokazuje, że te były testowane przed kontynuacją osunięć, istnieje więc szansa na powrót w okolice 360 zł za akcję.

Notowania Stalprodukt na dwuletnich minimach
Źródło: Tradingview.com

Cenę w ryzach trzyma obecnie poziom 330 zł i jeżeli zostanie wybity, notowania mogą dalej się osuwać. Chcąc natomiast ocenić sytuację w średnim terminie trzeba spojrzeć na wykres tygodniowy od dołków z 2016 roku. Widać na nim, że notowania podeszły pod maksima sprzed trzech lat.

Notowania Stalprodukt na dwuletnich minimach
Źródło: Tradingview.com

W tym momencie fakty przemawiają na korzyść niedźwiedzi, które rozpędzają się w swoim trendzie spadkowym. Wybicie obecnej strefy wsparcia otwiera drogę do 240-230 zł za akcję.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here