Naga MarketsW dzisiejszym artykule przedstawię pięć spółek, które bardzo słabo radziły sobie w 2017 roku, a które dzięki dobrej sytuacji fundamentalnej mają szansę na stabilny wzrost w 2018 roku. Spółki te mają bardzo podobną sytuację techniczną i nie są jedyne na GPW, swój wybór ukierunkowywałem przede wszystkim znajomością ich sytuacji finansowej. Ponadto przy każdej spółce opublikowałem potencjał wzrostowy, który został zmierzony od bieżącej ceny, aż do szczytu w 2017 roku. Moim zdaniem są to minimalne zasięgi dla tych firm o ile ich sytuacja fundamentalna nie ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Amica

Te artykuły również Cię zainteresują
Amica od początku 2017 roku podążała w trendzie spadkowym co zresztą wyraźnie widać na wykresie. Z początkiem 2018 roku inwestorzy przypomnieli sobie o tej bardzo dobrej fundamentalnie spółce. W lutym został ustanowiony wyższy dołek, a niedawno spółka przełamała linię trendu spadkowego i ustanowiła także wyższy szczyt na dość sporym wolumenie. Oznaki zmiany trendu na wzrostowy pokrywają się, jednak wykupienie rynku wg wskaźnika RSI wskazuje, aby wstrzymać się z zakupem w najbliższych dniach.

Potencjał do wzrostów: 45%

Asseco Poland

5 spółek słabych w 2017 roku

Polski gigant z branży IT również nie radził sobie najlepiej w ubiegłym roku. Na przełomie grudnia i stycznia na zwiększonym wolumenie udało się jednak przełamać linię trendu spadkowego. Cena akcji powróciła wprawdzie do linii trendu spadkowego po czym kieruje się znowu ku północy i być może ustanowi nowy, wyższy szczyt, a tym samym potwierdzi zmianę sentymentu na spółce.

Potencjał do wzrostów: 21%

Budimex

Budimex może nie miał najgorszego 2017 roku, ale na pewno jego drugiej połowy nie może zaliczyć do udanych (jeżeli chodzi o cenę akcji). Sell in may and go away ziściło się na tej spółce jak niechciana przepowiednia. Na szczęście dla akcjonariuszy początek 2018 roku rysuje się już w znacznie lepszych barwach. W listopadzie została przełamana linia trendu spadkowego i ustanowiony nowy, wyższy szczyt. Obecnie kurs akcji pnie się w górę i prawdopodobnie w najbliższych dniach pokona granicę 220 zł/akcję.

Potencjał do wzrostów: 32%

Forte

5 spółek słabych w 2017 roku

Akcjonariusze Forte na pewno także nie są zadowoleni ze znacznego spadku cen akcji producenta mebli. Kurs w 2017 roku spadł o ponad 50%, a ostatni dołek ustanowiony został w lutym bieżącego roku. Linia trendu spadkowego została jednak przełamana, a bycza dywergencja ze wskaźnikiem RSI wskazuje na to, że trend może ulec odwróceniu w najbliższych tygodniach. Potwierdzeniem tego będzie ustanowienie wyższego dołka w okolicy 50 zł.

Potencjał do wzrostów: 55%

Wielton

5 spółek słabych w 2017 roku

Ostatnią spółką, którą uważam za godną uwagi jest Wielton. Producent naczep przebił dosłownie kilka dni temu linię trendu spadkowego ustanawiając nieco wcześniej bo w lutym podwójny dołek. Jest to typowa formacja odwrócenia trendu, która w połączeniu z dywergencją na wskaźniku RSI daje bardzo silny sygnał kupna. Obecnie cena akcji Wieltonu znajduje się w obszarze wykupienia rynku, stąd też najbliższe dni mogą być dla spółki spadkowe do czasu, aż rynek się nie „schłodzi”.

Potencjał do wzrostów: 35%

Autor: Krzysztof Strauchmann, http://www.pieniadzenagieldzie.pl/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here