Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuGPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Spółka opublikowała dzisiaj wyniki za IV kwartał. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w IV kwartale 2018 roku 37,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 39,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 44,79 mln zł wobec 44,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 88,46 mln zł w IV kw. 2018 r. wobec 92,17 mln zł rok wcześniej.

W całym 2018 r. spółka miała 183,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 158,74 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 346,78 mln zł w porównaniu z 351,96 mln zł rok wcześniej.

Wynik z działalności operacyjnej w 2018 r. sięgnął 170,2 mln zł w porównaniu do 186,5 mln zł w 2017 r. EBITDA osiągnęła 202 mln zł, tj. o 6% mniej wobec 2017 r.

“Na wyniki finansowe Grupy GPW wpłynęły m.in. przychody finansowe ze sprzedaży akcji spółki stowarzyszonej Aquis Exchange. W naszych biznesach szukamy potencjalnych synergii, które zaowocują wysoką stopą zwrotu dla spółki. Takimi kryteriami będziemy się kierować w nadchodzących latach, gdzie zamierzamy koncentrować się na rozwoju technologicznym oraz dywersyfikacji źródeł przychodów” – napisał prezes Marek Dietl w liście do akcjonariuszy.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki pną się do góry od końca listopada. Na wykresie widać, że niewiele brakuje aby cena przetestowała doskonale respektowaną linię trendu. Wydaje się, że kurs powinien dobić do niej i dopiero tam okaże się na ile silna jest strona popytowa.

gpw
źródło xStation 5

Czytaj także: Asbis [ASB] – wyniki za IV kwartał odmieniły notowania – analiza na zamówienietokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCognor – 65,54 mln zł zysku netto w 2018 roku, na wykresie korekta
Następny artykułGuten Morgen DAX 01.03.2019
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here