Naga MarketsWyrok TSUEBrytyjska internetowa firma handlująca kryptowalutami, GPay Ltd, została zlikwidowana przez władze Wielkiej Brytanii po utracie przez nią środków jej klientów w wysokości 1,5 miliona funtów.

  • Sąd nakazał zamknięcie brytyjskiej firmy.
  • Platforma spółki GPay straciła środki klientów w wysokości aż 1,5 mln funtów.

GPay i straty na 1,5 mln funtów

GPay Ltd zostało zlikwidowane “w interesie publicznym” dn. 23 czerwca 2020 r. nakazem Sądu Najwyższego. Wyznaczono też syndyka, który zajmie się masą upadłościową firmy.

GPay stało za platformą handlu kryptowalutami obsługiwaną ponoć przez doświadczonych handlowców. Jak dodano w komunikacie, “umożliwiała osobom bez doświadczenia prowadzenie transakcji [w kryptowalutach]”.

Firma, która funkcjonowała też jako XtraderFX, a wcześniej jako Cryptopoint, oferowała usługi ludziom z Wielkiej Brytanii i innych krajów. Reklamowała swoje usługi w dużej mierze za pośrednictwem swoich kanałów mediów społecznościowych.

Klienci byli zachęcani do korzystania z internetowej platformy transakcyjnej GPay za pośrednictwem reklam, które fałszywie pokazywały, że usługa była wspierana lub promowana przez przedsiębiorców, którzy wystąpili w telewizyjnym programie w czasie największej oglądalności – napisano w komunikacie sądu.

Śledztwo

Potem, po skargach do Biura ds. Niewypłacalności, ten właśnie organ przeprowadził swoje poufne dochodzenie w sprawie działalności GPay. Śledczy odkryli, że co najmniej 108 klientów platformy twierdziło, że w sumie straciło nieco poniżej 1,5 miliona funtów, korzystając z internetowej platformy transakcyjnej firmy. W niektórych przypadkach klienci stracili pieniądze, pomimo opłacenia ubezpieczenia, które miało na celu pokrycie ich tego typu strat.

Jeśli klienci próbowali usunąć środki ze swoich rachunków handlowych, zostali poinformowani, że nie można dokonać wypłaty, dopóki nie przedstawią kopii dokumentu tożsamości ze zdjęciem, rachunku za media oraz karty debetowej lub kredytowej.

David Hill, główny śledczy w sprawie, powiedział, że “GPay przekonał klientów do inwestowania dużych kwot pieniędzy”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here