Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stolePamiętacie o www.GotSatoshi.com? Strona miała zaprezentować nam prawdziwe oblicze Satoshiego Nakamoto. Wczoraj odliczanie na www dobiegło końca. Gdy wybiła godzina 0, okazało się, że pomysł twórców www był głupszy, niż ktokolwiek mógł pomyśleć.

Zamiast zdemaskować tajemniczą postać twórcy pierwszej na świecie kryptowaluty, strona internetowa „Got Satoshi” zdecydowała się przedstawić nam cyfrowego dziennikarza (tak, to postać wyglądająca jak wyciągnięta ze słabej gry komputerowej), który zaprezentował krótki reportaż o nowym serwisie z newsami.

Dziwna reklama

Satoshi zareklamował nam Pai News – nowy serwis informacyjny z newsami dot. głównie kryptowalut. Serwis jest dostępny za pomocą aplikacji mobilnej, która do tego wszystkiego… nie działa najlepiej. Długo się wczytuje i jest dość niewygodna, jeśli chodzi o jej używanie.

Od początku było wiadomo, że www GotSatoshi.com nie zaprezentuje prawdziwej tożsamości Nakamoto. A raczej – można się było tego domyślać.

Czy cała sytuacja jest irytująca? Oczywiście, bowiem po raz kolejny sprowadzono genezę bitcoina do banału i wykorzystano do głupiej reklamy. Czytając zagraniczne artykuły dot. tej dziwnej akcji promocyjnej, można dojść do wniosku, że twórcy portalu bardziej zaszkodzili sobie tym pomysłem, a nie pomogli.

Kim jest Satoshi?

Można dziś zastanawiać się, czy John McAfee, pisząc jakiś czas temu, że wie, kim jest Nakamoto, nie miał na myśli tego portalu.

Inna grupa fanów kryptowalut obawiała się, że to kolejna dziwaczna akcja promocyjna Craiga Wrighta, który od paru lat próbuje wszystkim wmówić, że to on jest twórcą BTC.

Teraz pojawił się jednak inny trop. Jeden z użytkowników forum 4Channel zebrał wskazówki, aby „ujawnić” Satoshi’ego. Jego zdaniem jest nim niesławny informatyk i handlarz narkotykami z USA – Paul Solotshi Caldera Le Roux.

Użytkownik forum podkreśla teraz, że BTC miał od początku służyć niecnym celom tj. praniu pieniędzy. Jeśli ktoś uważał, że chodziło o coś szczytnego – był więc w błędzie!

Teoria miałaby się opierać na tym, że Satoshi został ostatecznie schwytany przez organy ścigania i ma teraz “spędzić resztę życia gnijąc w celi więziennej”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Akcja rozczarowująca, z jednej strony podejrzewałam, że to może być bujda, ale z drugiej gdzieś tam chciałoby się poznać prawdę o założycielu bitcoina. Pewnie nigdy się tego nie dowiemy, albo kiedy nikogo nie będzie już to obchodzić… Pozostanę przy prawdziwych ludziach i pomocy Szczepana Bentyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here