Naga MarketsNa wstępie trochę o prognozach. Ciężko coś prognozować tylko na podstawie analizy technicznej, nie ona bowiem rusza rynkiem cukru, czy jakimkolwiek innym. Daje jednak pewne ramy, strukturę do zawarcia transakcji, o ile spełnione zostaną określone wcześniej warunki. Przejdźmy zatem do scenariusza na rok 2018, który może przynieść potencjalną okazję do spekulacji.

Notowania cukru w długim terminie osuwały się od 2011-go roku z poziomu $ 35.95 za funt do dołka w 2015 roku na $ 13.71. Za przyczynę tego stanu rzeczy podaje się zwiększenie produkcji trzciny cukrowej przez brazylijskich plantatorów, którzy z resztą są największymi globalnymi producentami tego surowca (Świat Surowców”, Dorota Sierakowska).

W wyniku odbicia po ustanowieniu dna i przełamania linii trendu spadkowego, kurs do października 2016 dotarł w okolice poziomu $ 24, by następnie powrócić do trendu spadkowego, w którym znajduje się obecnie.

Źródło: stooq.pl

Na nachodzący, 2018 rok interesujący wydaje się być scenariusz kontynuacji spadków. Jak widać na poniższym wykresie tygodniowym, obecny trend spadkowy rozpoczął się od 9-miesięcznej formacji głowy z ramionami. Notowania bardzo dynamicznie skierowały wtedy notowania do ważnego obszaru wsparcia przy $ 12.40 – 12.90.

W rezultacie, od czerwca br. kurs powoli koryguje ten spadek, a ruch przybrał formę kanału wzrostowego. Pierwszą zapowiedzią powrotu do spadków byłoby wybicie dolnego ograniczenia kanału. Z kolei przełamanie horyzontalnego obszaru wsparcia w obrębie $ 12.70 otworzyłoby drogę głębszej przecenie.

Najbliższy cel w przypadku realizacji powyższego scenariusza znajdzie się na dnie trendu spadkowego (okolice poziomu 10 USD) omawianego na wstępie. Jest to jednocześnie projekcja 61,8% Fibo impulsu spadkowego, którego byliśmy świadkami przed wejściem notowań do formacji kanału.

Z kolei w przypadku dalszych wzrostów po wybiciu $ 15.45, kolejny kluczowy opór znajduje się w okolicach przełamanej linii szyi formacji głowy z ramionami na 18.40 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here