Naga MarketsFile photo of JP Morgan Chase & Co headquarters in New YorkJP Morgan Chase, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie ogłosił swoje wyniki za pierwszy kwartał 2016 roku. Wyniki okazały się gorsze, jednak nie tak złe jak oczekiwali tego inwestorzy. Efektem tego jest spora zwyżka cen akcji JP Morgan Chase na nowojorskim parkiecie.


5,52 mld USD – tyle w pierwszym kwartale 2016 roku zarobił jeden z największych banków w Ameryce. Przeliczając zysk na akcje, daje to kwotę rzędu 1,35 USD. Mimo to, wartość ta wciąż jest o 6,7% mniejsza niż odpowiadająca jej przed rokiem, kiedy to zysk na akcję wyniósł o 10 centów więcej. Paradoksalnie, JPM pnie się w górę po publikacji wyników – ankietowani przez agencję Reuters analitycy wskazywali, że zysk JP Morgan może wynieść jedynie 1,26 USD na akcję. Wyższe wyniki od prognozowanych cieszą byki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spore wzrosty na akcjach JPM - pomimo gorszych wyników finansowych.
Spore wzrosty na akcjach JPM – pomimo gorszych wyników finansowych.

Winę za gorsze wyniki ponoszą większe wymogi kapitałowe jakie musiał spełnić bank w tym roku. Dodatkowo, JP Morgan nie mógł w tym roku liczyć na przychody z własnych inwestycji. Jak informuje Wall Street Journal zyski z trading roomu działającego w banku spadły o 11% w porównaniu z rokiem poprzednim. Szef wydziału inwestycji, Daniel Pinto stwierdza w rozmowie z dziennikarzami, że straty w połowie lutego sięgały nawet 20%. Winą za znacznie gorsze wyniki traderów banku obarcza się niezwykle zmienny początek roku.

Handluj akcjami największych amerykańskich spółek z pomocą FxPro – sprawdź warunki

Pewnym plusem jest natomiast brak znaczących kosztów prawnych nałożonych na JP Morgan. W minionym kwartale bank nie poniósł żadnych wartych wzmianki kosztów związanych z prowadzonymi sprawami sądowymi. Porównując rok do roku jest to osiągnięcie nadzwyczajne – w identycznym okresie 2015 roku bank musiał zmierzyć się z 687 milionami USD kosztów sądowych. Jak zauważa Reuters jeszcze w ostatnim kwartale 2015 roku koszty te wynosiły 644 mln USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBPCAD po decyzji BoC
Następny artykułJustin Bennett: Krótkie EURUSD pod 1.1340
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here