Naga MarketsUE, flaga, europa, comparicPodczas dzisiejszej sesji poznaliśmy fatalne dane PMI z Europy. Największe rozczarowanie było widać we Francji i Niemczech. Wskaźnik PMI przemysłowy dla Niemiec wyniósł zaledwie 41,4 punktu, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 44 (poprzednio 43,5). Tak niski wynik jest najgorszym odczytem od 2012 roku. Dzisiejsze dane pokazują wyraźne pogorszenie w sektorze przemysłowym, jak i usługowym. Zaraz po publikacji kurs EUR/USD mocną tąpnął i znalazł się poniżej poziomu 1,1000. Silne spadki mogliśmy także obserwować na rynku akcji.

Niemiecki indeks giełdowy DAX zaliczył dziś zjazd w dół na ponad 150 punktów. Aktualnie obserwujemy nieznaczną korektę, jednak brakuje sygnałów kupna, niewykluczone, że przecena się pogłębi. Warto też wspomnieć, że dziś przewodniczący EBC – Mario Draghi przemawiał w Parlamencie Europejskim, niemniej wydarzenie to nie wywołało większych emocji na rynku. Wystąpienie było zgodne z tym co zostało ostatnio powiedziane na posiedzeniu EBC. Przed godziną 17 niemiecki DAX znajduje się 1,15% na minusie, dokładnie tyle samo traci francuski indeks CAC. Na polskim parkiecie również dominowali dziś sprzedający, indeks największych dwudziestu spółek znajduje się przed zakończeniem sesji ponad 1,1% na minusie.

O dalszym kierunku na rynku akcji zdecydują już inwestorzy z USA. Sesja w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się od niewielkich spadków, jednak po godzinie od otwarcia sesji nie widać pozytywnych nastrojów. Podobnie jak o poranku, tak i po południu poznaliśmy wskaźniki PMI. Odczyty dla USA nie wypadły tak źle jak w Europie. Wręcz przeciwnie zaskoczyły pozytywnie. PMI dla przemysłu wzrósł do poziomu poziomu 51,0 punktów z poziomu 50,3 przy oczekiwaniu braku zmian. Nieznacznie gorszy wynik odnotował indeks dla sektora usługowego, który wzrósł z 50,7 punktów do 50,9 punktów, niemniej oczekiwano odbicia do poziomu 51,3 punktów. Zaraz po samej publikacji mogliśmy obserwować pozytywną reakcję. Indeks S&P 500 wyhamował  wcześniejszy spadek, niemniej jak widać w kolejnej godzinie wciąż utrzymuje się poniżej 3000 pkt. W godzinach popołudniowych widać też odbicie na EURUSD, kurs znajduje się nieznacznie poniżej lokalnego oporu przy okrągłym poziomie 1,1000.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here