Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy szereg danych z amerykańskiej gospodarki, były to między innymi pozwolenia na budowę domów oraz rozpoczęte budowy a także cotygodniowy odczyt nt. wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych.


Ważny wskaźnik o pozwoleniach na budowę w grudniu wyniósł 1,302.000 to spadek o 0,1% wobec listopada kiedy po zrewidowanych danych było to 1,303,000. Grudniowy odczyt w zestawieniu z rokiem poprzednim wzrósł z poziomu 1,266,000.W przypadku rozpoczętych budów spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca wyniósł 8,2 procent i wyniósł 1,192,000. Rok temu w grudniu było to 1,268,000 a więc o 6 procent więcej.

W tygodniu kończącym się 13 stycznia liczba wstępnych zadeklarowanych bezrobotnych wyniosła 222 tysiące, to spadek o 41 tysięcy z poziomu 261 tyś.

Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła 244 550, po spadku o ponad 6 tysięcy w porównaniu średnią z poprzedniego tygodnia.

EURUSD

Reakcja rynku

Po danych wspólna waluta umacnia się, za EURUSD przyjdzie nam zapłacić 1.2245. Kurs próbuje atakować spadkową linię trendu, pociągniętą po dwóch wczorajszych szczytach. Jej pokonanie da paliwo do wzrostów powyżej 1.2300 i zaneguje mocna falę spadkową po zamknięciu rynków europejskich w środę.

By wykorzystać analizę i zainwestować na EURUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

W szerszej perspektywie kurs głównej pary wciąż znajduje się na rekordowych poziomach, nie widzianych od grudnia 2014 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPortfel kryptowalutowy Ledger uzyskuje $75 milionów finansowania
Następny artykułPwC: Bitcoin updanie, blockchain przetrwa próbę czasu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here