Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy szereg odczytów makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii.  Opublikowana została między innymi wartość produktu krajowego brutto, produkcja przemysłowa, oraz bilans handlowy. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii).


National Statistics szacuje, że Produkt Krajowy Brutto (PKB) Wielkiej Brytanii spadł w czwartym kwartale 2018 roku o 0,4 punktu procentowego do 0,2%, w porównaniu z 0,6% w trzecim kwartale 2018 r. Natomiast w porównaniu z czwartym kwartałem 2017 roku dynamika plasowała się natomiast na poziomie 1,3%, co również było rezultatem gorszym o 0,1 w stosunku do poprzedniej publikacji (1,2%).

Wykres PKB w UK

Negatywnie zaskoczyła również produkcja przemysłowa. Produkcja dóbr w fabrykach w  ujęciu rocznym, spadła do -2,1% wobec prognozy kształtującej się na poziomie – 1,1% (poprzednio -0,1%). Bilans handlowy wypadł poniżej oczekiwań – 12,1B wobec prognozy na poziomie – 12,0B (poprzednio -12,4B).

Sytuacja techniczna na parze GBP/USD

Kurs funta do dolara (GBP/USD) zareagował w pierwszej chwili spadkiem na około 20 pipsów, w tej chwili cena nieznacznie koryguje ruch. Celem dla strony podażowej jest atak na ostatnie minima 1,2855. O powrocie do wzrostów można myśleć dopiero w momencie pokonania oporu przy 1,2925, wtedy też możliwe byłby wzrosty nawet do 1,2980.

 

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 

Wykres GBP/USDPoszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here