Naga Marketscanaan_Bitcoin_Mining_koparki górnikJak donosi Malta Today, anonimowy klient firmy 3 Group, która sprzedaje koparki do kopania kryptowalut, stwierdził, że koszty energii potrzebnej do działania sprzedanego mu urządzenia były wyższe niż wartość wydobytych w ten sposób bitcoinów. W konsekwencji górnik miał roszczenie do 3 Group. 

Inwestor skierował wobec tego skargę do maltańskiego Urzędu ds. Roszczeń Konsumenckich, twierdząc, że kupione przez niego urządzenie (za cenę 2600 EUR) było bardzo głośne i niezbyt wydajne.

Dario Azzopardi, CEO 3 Group, nie zakwestionował skargi, a sam urząd zdecydował, że klientowi należy zwrócić kwotę 2000 EUR (2240 ​​USD).

Konflikt górnik vs. producent

Maltański Urząd ds. Roszczeń Konsumenckich wydał też ostrzeżenie przeciwko Dario Azzopardi z 3 Group, informując, że ten „nie uszanował decyzji wydanej przez urząd”.

W oświadczeniu czytamy:

„Urząd zauważył, że chociaż panu Dario Azzopardi’emu doręczono zawiadomienie o roszczeniu, (…) pan Azzopardi nie udzielił pisemnej odpowiedzi na to oskarżenie. Dla urzędu oznaczało to, że przedsiębiorca nie zakwestionował roszczenia.

Panu Azzopardi’emu nakazano zapłatę konsumentowi kwoty 2 000 EUR. Urząd orzekł również, że własność koparki powraca do przedsiębiorcy po dokonaniu płatności.”

Nieopłacalne kopanie?

Niestety mediom nie podano informacji, o jaką koparkę chodzi. Dziś kopanie kryptowalut – przy dobrym sprzęcie – powinno być opłacalne. Wpływa na to rosnąca cena BTC, która powoli zbliża się do ostatniego ATH z 2017 r. W momencie pisania tych słów za jednego bitcoina trzeba zapłacić już 11 600 USD. W skali 24 h kurs zaliczył niewielką korektę sięgającą 2 proc.

Blockchain BTC jest zaprojektowany tak, aby bloki były wytwarzane w mniej więcej 10-minutowych odstępach. Co 4 lata nagroda za wykopanie bloku zmniejsza się o połowę. Następna zmiana ma nastąpić w maju 2020 r. Niektórzy uważają, że to jeden z czynników, przez który BTC obecnie rośnie (poza innymi kwestiami makroekonomicznymi dot. np. obniżenia stóp proc. przez Fed w USA).

Obecnie na rynku znajduje się aż 85% podaży wszystkich bitcoinów (BTC), które kiedykolwiek zostaną wykopane. Ograniczona podaż kryptowaluty to jeden z najważniejszych czynników prowzrostowych, jakie wskazują dziś giełdowe byki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here