Naga Markets

Znany górnik BTC Core Scientific zmagał się z problemami powstałymi w wyniku złych warunków makroekonomicznych oraz bessą panującą na rynku wirtualnych walut. W grudniu 2022 r. firma ta złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem. Mimo to kontynuowała ona wydobycie Bitcoinów, aby spłacić długi. Podobno pożyczyła aż 500 mln dol. od kilku przedsiębiorstw – w tym BlackRock. 

Core Scientific pożyczyło 500 mln dol. od kilku firm

Znany górnik Bitcoina zmagał się z problemami na tle kryptowalutowej zimy. Bessa na rynku wirtualnych walut oraz nieciekawe warunki makroekonomiczne zmusiły go do złożenia wniosku o ochronę przed bankructwem pod koniec 2022 r. 

Core Scientific podobno pożyczył około 500 mln dol. od kilku firm. Wśród nich znalazł się BlackRock, Apollo Capital, Kensico Capital, Ibex Investors i kilka innych przedsiębiorstw. Wspomniana firma kontynuowała wydobycie BTC, aby spłacić zaciągnięte długi. 

O sprawie tej doniósł Bloomberg, powołując się na dokumenty sądowe. Wymienieni wyżej inwestorzy udzielili firmie Core Scientific pożyczki poprzez zakup zabezpieczonych obligacji zamiennych, aby ta mogła kontynuować działalność mimo niesprzyjających warunków.

Z podanych informacji wynika również, iż największy wkład miał Ibex Investors, pożyczając prawie 100 mln dol. Z kolei BlackRock pożyczył jej 38 mln dol. a Apollo Capital Management 22,6 mln dol. 

Capital.com

Górnicy wydobywali BTC mimo rynku niedźwiedzia

Kryptowalutowa zima zmusiła wiele firm i osób wydobywających Bitcoiny do odejścia z rynku. Z danych pochodzących z sieci tej wirtualnej waluty wynika jednak, że górnicy zawzięcie ze sobą rywalizowali w 2022 r., aby “utrzymać się na powierzchni”. 

Pomimo ogromnych strat poniesionych w ubiegłym r. Core Scientific wydobył w grudniu 1 435 BTC. Dla porównania miesiąc wcześniej wykopał 1 356 BTC. Przedsiębiorstwo to połączyło także siły z firmami użyteczności publicznej, aby zapewnić stabilność sieci energetycznej.

Bossa

W listopadzie 2022 r. wspomniany górnik skupił się na usługach kolokacji centrów danych, oraz wsparciu dla 91 tys. serwerów ASIC należących do klienta oraz 80,5 tys. w grudniu. Serwery te wyprodukowały kolejno 795 BTC i 931 BTC. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułWarty 9 mld dol. plan debiutu Circle na Wall Street nie wypalił przez SEC? Firma dementuje pogłoski
Następny artykułEBC chce “pozostać na kursie” podwyżek stóp. Zyska na tym kurs euro
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.