Naga MarketsGórnik bitcoin (BTC) Blockap, chce posiadać 40 tys. koparek ASIC do końca rokuBlockcap, jedna z największych firm zajmujących się wydobywaniem bitcoinów w Ameryce Północnej, dodała do swoich zapasów ponad 12 tys. dodatkowych maszyn Bitmain Antminer S19. Firma spodziewa się teraz wdrożyć ponad 40 tys. koparek BTC do końca czwartego kwartał.

  • Spółka przewiduje uzyskanie operacyjnego hashrate na poziomie 3,5 EH/s,
  • co stanowi około 2% obecnego łącznego hashrate BTC 171,3 EH/s.
  • Jej obecny sprzęt wyceniany jest na kilkaset milionów dolarów i pozwala wydobywać sześć BTC dziennie

Blockcap wydobywa obecnie około sześciu BTC każdego dnia

Firma została założona w grudniu 2020 roku przez weteranów firmy hostingowej blockchain Core Scientific, przy czym Blockcap twierdzi, że połączył aktywa pięciu istniejących firm górniczych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po uruchomieniu z około 13 tys. koparek Antminer S19s i 500 zmodernizowanych S17s , Blockcap dodał kolejne 10 tys. sztuk modelu S19 do swoich zapasów w połowie lutego, przed nabyciem 8400 koparek nowej generacji z Canaan na początku tego miesiąca. Blockcap szacuje, że jego sprzęt górniczy jest wyceniany na 270 milionów dolarów na rynkach wtórnych.

– Z tym najnowszym przejęciem sprzętu, podwajamy naszą misję, aby stać się światowym liderem w wydobyciu bitcoina i innych aktywów cyfrowych. Poruszamy się z dużą prędkością, aby pozycjonować Stany Zjednoczone jako globalnego gracza w tej coraz bardziej strategicznej branży – twierdzi Darin Feinsten, prezes Blockcap.

Firmy wydobywające BTC coraz częściej zwracają uwagę inwestorów. Jak zauważył bowiem Leoor Shimron z Fundstrat, cztery największe publicznie notowane firmy wydobywcze prześcignęły BTC średnio o 455% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

– Dopóki Bitcoin ETF nie zostanie zatwierdzony, inwestorzy mogą postrzegać publiczne firmy wydobywcze jako jeden z jedynych sposobów na uzyskanie ekspozycji na bitcoina – spekulował.

22 marca Greenidge Generation ogłosiła, że planuje wejść na giełdę poprzez połączenie ze specjalną spółką akwizycyjną. Firma jest w większości własnością firmy private equity Atlas Holdings i posiada własną elektrownię.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forex | lotos gpw | theppro sklep | komentarz giełdowy | dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here