Naga MarketsGórnicy z rynku bitcoina (BTC) zarobili w styczniu ponad 1 mld USDMining kryptowalut nadal jest świetnym interesem. Górnicy z rynku bitcoina zarobili ponad 1,09 miliarda USD w samym styczniu 2020 roku. Co ciekawe, okazuje się, że jest to najwyższy taki poziom od grudnia 2017 r., co pokazują dane The Block’s Dashboard.

  • Mining kryptowalut daje górników krocie. Kopiący na rynku bitcoina zarobili ponad 1,09 miliarda USD w samym styczniu br.
  • To najwyższy taki poziom od końca roku 2017 r., czyli okresu, gdy mieliśmy szczyt hossy na rynku BTC.

Górnicy z rekordowymi dochodami

Przychody górników z rynku bitcoina w samym zeszłym miesiącu przekroczyły poziom ze stycznia 2018 roku, który wyniósł 1,02 miliarda USD. Najwyższe miesięczne przychody górników, którzy kopią bitcoiny, odnotowano zaś w grudniu 2017 r. Wtedy było to ponad 1,25 mld USD w szczycie ostatniej hossy na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z 1 miliarda USD przychodu w zeszłym miesiącu, 977 milionów USD pochodziło z opłat sieciowch, których wartość gwałtownie wzrosła w porównaniu z grudniem 2020 roku, gdy cena bitcoina wzrosła powyżej 30 000 USD i osiągnęła pułap nawet 42 000 USD.

Tymczasem wzrost trudności wydobycia bitcoinów był stosunkowo bardziej statyczny, biorąc pod uwagę niedobór podaży najnowszego sprzętu górniczego.

W rezultacie dzienny przychód koparki do miningu bitcoinów na każdą terahasz sekundę (TH / s) mocy obliczeniowej również wzrósł w styczniu do 0,25 USD, poziomu nie widzianego od połowy 2019 roku.

Cena BTC

Górników wspiera też cena samego bitcoina. Dziś za 1 BTC na giełdach kryptowalut trzeba już zapłacić aż 34 600 USD, co przekłada się na skok ceny o ponad 3 proc. w skali 24 h i 3,5 proc. w ciągu 7 dni.

Wielu analityków jest zdania, że jesteśmy dopiero na wczesnym etapie hossy. Trader Michaël van de Poppe uważa, że bitcoin wzrośnie docelowo do 350 000-450 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro | kurs jsw | kurs zlotego | notowania złotego | bitcoin przewidywania | nasdaq indeks |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here