Naga MarketsGórnicy sprzedali w zeszłym tygodniu ponad 5 tys. bitcoinów (BTC)Rynki kryptowalutowe ponownie tracą: bitcoin (BTC) spadł poniżej 33 000 dol. po raz pierwszy od 23 maja, a ether (ETH) przełamał wsparcie na poziomie 2500 dol. Impuls spadkowy pojawia się, w momencie gdy górnicy kryptowalutowi w przeciągu ostatniego tygodnia wyprzedali ponad 5 tys. BTC, które przy obecnych cenach są warte około 164 milionów dolarów.

  • Zgodnie z danymi Glassnode górnicy dokonali jednej z najsilniejszych wyprzedaży udziałów w BTC w ostatnich latach
  • Po okresie kilkutygodniowej konsolidacji udział w BTC górników spadł nagle do poziomów z końca kwietnia
  • Wcześniej górnicy masowo akumulowali bitcoiny gdyż ich rosnąca dynamicznie cena zwiększała opłacalność wydobycia (i zmniejszała odsetek BTC przeznaczany na pokrycie kosztów)

Bitcoiny znikają masowo z portfeli górników kryptowalutowych

Jak zauważa analityk kryptowalutowy William Clemente III udział BTC w portfelach górniczych drastycznie spadł w przeciągu ostatniego tygodnia, testując najniższe poziomy od początku ubiegłego miesiąca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyprzedaż następuje po tym, jak od początku marca górnicy gromadzili sporą ilość bitcoinów na swoich rachunkach i utrzymywali udziały od czasu dynamicznej wyprzedaży z połowy maja.

Inny analityk kryptowalutowy Timothy Peterson podkreśla natomiast, że cena BTC pozostaje poniżej swojej 200-dniowej prostej średniej kroczącej (SMA) przez 17 dni z rzędu. Wskaźnik ten jego zdaniem „zawsze” oznaczał koniec hossy i początek rynku neidźwiedzia.

Chociaż rynki wydają się odbijać od dna – BTC obecnie waha się w pobliżu 33 000 dol., a ETH próbuje utrzymać się nad wsparciem 2500 dol. – oba rynki spadły o około 15% od czasu ustanowienia lokalnych maksimów na poziomie 39 600 i 2 900 dol. w dniu 3 czerwca.

Podczas gdy zarówno ETH, jak i BTC traciły na wartości w ostatnich tygodniach, przepływy kapitału dla produktów inwestycyjnych kryptowalut sugerują, że inwestorzy instytucjonalni zwracają się w kierunku drugiej kryptowaluty pod względem kapitalizacji.

Według raportu CoinShares z 7 czerwca, produkty inwestycyjne BTC odnotowały rekordowe odpływy w wysokości 141 milionów dolarów w zeszłym tygodniu, podczas gdy produkty Ether odnotowały wpływy w wysokości 22 milionów dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jak kupić akcje tesla | kurs lotos | notowania pkn | s&p500 | jsw notowania | notowania mercator | kurs akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here