Naga Markets

Górnicy sprzedają swoje Bitcoiny. Nie zwiększa to jednak presji na BTC, twierdzi CoinbasePowszechnym problemem podczas cyklicznych spadków wydobycia Bitcoinów (BTC) jest poziom dynamiki, w jakim górnicy sprzedają swoje BTC, poinformowała w najnowszym raporcie badawczym giełda kryptowalut Coinbase (COIN).

  • Górnicy coraz częściej sprzedają swoje zasoby Bitcoinów, aby pokrywać koszty bieżącej działalności
  • Każdego dnia wydobywają jednak „tylko” 900 BTC. Nawet gdyby sprzedawali wszystkie z nich, nie zwiększy to w istotny sposób ogólnej presji sprzedażowej, podaje Coinbase
  • Odpowiada to bowiem jedynie za 1% łącznego dziennego wolumenu na rynkach BTC
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż konto!

Powszechna wyprzedaż górniczych Bitcoinów nie szkodzi rynkowi?

W czasach wstrząsów rynkowych i spadającej ceny Bitcoinów, marże wyraźnie topnieją w całej branży i zmuszają górników do stania się sprzedawcami netto. Biorąc pod uwagę spadek cen i wynikającą z niego utratę rentowności, środowisko finansowe przemysłu wydobywczego “zmieniło się istotnie” od końca ubiegłego roku, a pozyskiwanie kapitału na rynkach publicznych stało się bardzo trudne, komentuje Coinbase.Mimo to, nawet jeśli wszystkie nowo wyemitowane Bitcoiny byłyby natychmiast sprzedawane na rynek każdego dnia, przyniosłoby to tylko dodatkowe 900 BTC presji sprzedażowej, co stanowi zaledwie 1%-1,5% całkowitego dziennego wolumenu. Większy i dojrzalszy rynek instrumentów pochodnych powinien pozwolić górnikom na więcej opcji w zakresie potencjalnych strategii zabezpieczających, dodano w raporcie.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Firmy wydobywcze, które w ostatnich latach dynamicznie się rozwijały i wykorzystywały w tym procesie dźwignię finansową, są teraz zmuszone do restrukturyzacji swojej działalności, powiedział autor notatki, dodając, że te warunki “powinny stwarzać możliwości konsolidacji w całej branży górniczej w drugiej połowie roku, ponieważ mniej ostrożni górnicy nadal stają przed poważnymi wyzwaniami.”

Podczas gdy rynek górniczy może być nadal daleki od równowagi hashrate, wyprzedaż po stronie górników i zamykanie działalności w ostatnich miesiącach spowodowało zmniejszenie aktywności sieci i ostatecznie trudności wydobycie wydobycia. Gdy te trendy spłaszczą się, może to sygnalizować początek rozrysowania ostatecznego dołka. Przynajmniej w oparciu o wnioski, które pokazują historyczne trendy: w tym z kryptowalutowej zimy 2018.

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here