Górnicy nie chcą kopać Ethereum Classic po The Merge. Na prowadzeniu Flux?Sonda na Twitterze przeprowadzona przez operatora węzłów (nodów) Cryptovium ujawniła, że większość górników Ethereum zamierza wydobywać po The Merge kopać nie Ravencoina, czy też Ethereum Classic, a Fluxa.

The Merge już 19 września. Jak zmieni się Ethereum?

Ostatnie szacunki podają 19 września jako datę The Merge, czyli aktualizacji sieci Ethereum. To długo oczekiwane wydarzenie połączy istniejącą warstwę rozliczeniową Proof-of-Work (PoW) z Proof-of-Stake (PoS) Beacon Chain – eliminując tym samym potrzebę wykorzystywania pracy górników do zatwierdzania transakcji i utrzymywania systemu.Protokół Ethereum stanie się bardziej energooszczędny, a zużycie energii zostanie zredukowane o 99,95%. Zwolennicy twierdzą również, że The Merge poprawi wydajność i skalowalność oraz zwiększy aspekt deflacyjny poprzez zmniejszenie emisji tokenów.

Zyski ETH od połowy lipca wyniosły 94%, co sugeruje, że inwestorzy oczekują dalszego wzrostu ceny Ethereum. Jednak to, czy The Merge jest już „w cenie”, pozostaje kwestią dyskusyjną.

W okresie poprzedzającym wydarzenie, analityk Miles Deutscher zidentyfikował cztery zmienne, które mogą wpłynąć na The Merge. Są to: możliwość opóźnienia, konsekwencje forka PoW, odporność łańcucha PoS na cenzurę, zwłaszcza w świetle sankcji Tornado Cash, oraz zysk ze stakingu po scaleniu.

Dalsza część artykułu pod filmem
Flux to wybór numer jeden dla górników? Co z Ravencoinem i Ethereum Classic?

Pomijając pytania bez odpowiedzi postawione przez Deutschera, wstrząsy związane z The Merge stawiają istniejących górników Ethereum w trudnej sytuacji – jakie monety kompatybilne z GPU powinni wydobywać zamiast waluty, której nie będzie dało się już kopać?

Ankieta przeprowadzona przez Cryptovium wymieniała cztery opcje, Ravencoin, Flux, Ergo i Ethereum Classic. Spośród ponad 10 tysięcy uczestników, Flux było najpopularniejszym wyborem, zdobywając prawie połowę głosów (45,7%). Ravencoin i Ergo zdobyły ponad 20% głosów, Ethereum Classic natomiast zaledwie 5%.

Wyniki są z pewnością zaskakujące. Szczególnie, że współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin niedawno poparł Ethereum Classic jako łańcuch PoW, na który powinni przejść górnicy.

– To bardzo gościnna społeczność i myślę, że zdecydowanie powitają fanów Proof of Work. Jeśli lubisz Proof of Work, powinieneś używać Ethereum Classic. To naprawdę w porządku łańcuch – komentował Buterin.

Flux to wyceniana w tym momencie na około 80 centów kryptowaluta, która zajmuje 131. miejsce w gronie cyfrowych aktywów pod względem kapitalizacji. Flux to nowa generacja skalowalnej, zdecentralizowanej infrastruktury Web3 w chmurze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp kurs | indeks nasdaq | polski zloty | kurs eurocash | famur akcje kupno | notowania lotos | enea akcje prognozy |


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj