Naga MarketskoparkaZgodnie z najnowszy raportem firmy analitycznej Diar, górnicy wydobywający Bitcoina i inne kryptowaluty zarobili w ostatnich latach dziesiątki milionów często nie przetwarzając nawet pojedynczej transakcji.


Zobacz również: Bitcoin tworzy wartość dodaną, twierdzi Steve Wozniak

Nieefektywne sieci generują zyski pomimo braku transakcji

Diar tworzy szeroką analizę ważnych wydarzeń w branży cyfrowych walut. Ta usługa informacyjna zapewnia wiedzę ekspercką niezbędną do podejmowania świadomych decyzji w ciągle zmieniającym się globalnym środowisku finansowym i regulacyjnym.

Ostatni raport firmy wskazał, iż oryginalny algorytm konsensusu w sieci blockchain tzw. Proof of Work (PoW) kryptowalut takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin oraz Dash wygenerował łącznie około 18 miliardów USD. Od czasu hard forka górnicy Bitcoin Casha zarobili niemal 1 miliard dolarów. Z kolei górnicy Zcash zarobili więcej niż górnicy Bitcoin Casha, podczas gdy Zcash jest jedną z najbardziej nieefektywnych sieci.

Łącznie od sierpnia 2017 r. górnicy wydobywający Bitcoin Casha przetworzyli ponad 3300 pustych bloków. Łącznie średnio co miesiąc „kopacze” zarabiali średnio 5 milionów USD w głównych sieciach (w tym Zcash i Decred). Bitcoin i Ethereum będące najbardziej popularnymi kryptowalutami posiadają najmniej pustych bloków. Diar podaje, że Ethereum ma najmniej pustych bloków wśród wszystkich wirtualnych walut, chociaż w 2017 roku sieć wypłaciła za ich wydobycie 65 milionów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ton raportu Diara sugeruje, że górnicy “nic nie robią”. Jednak niezależnie od tego, czy transakcje są zawierane czy nie, górnicy inwestują moce obliczeniowe w zabezpieczenie sieci, gdyż wydobyty blok generuje określony zysk.

Z drugiej strony sieć Litecoina ma najwięcej pustych bloków z powodu niepełnego wykorzystania sieci i krótkiego czasu między kolejnymi blokami (ok. 2-3 minuty). Przykładowo blok 1586699 wydobyty w zeszły wtorek miał tylko trzy transakcje o łącznej wartości mniejszej niż 1 LTC. Blok wypłacił danemu górnikowi nagrodę w wysokości 25 LTC, co oznacza, że ​​górnik zarobił ponad 1000 USD, aby przetworzyć mniej niż 50 USD. Jeśli uznamy, że nagroda dla górnika to “opłata za transakcję sieciową” – koszt sieci jako całości jest ogromny. Następnie zgodnie z raportem dziesięć bloków później w sieci był pusty blok o numerze 1586709. Oznacza to, że górnik zarobił ponad 1000 USD za przetwarzanie 0 USD w transakcjach.

Zobacz również: Największy producent koparek kryptowalutowych zwolni do 70% osób, prezes odchodzi?

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ „show must go on”. Blockchain musi działać 24 godziny na dobę, aby był przydatny. Jednak pytanie czy puste bloki powinny być tak samo nagradzane jak pełne? Przykładowo sieć Monero radzi sobie z tym problemem poprzez strategię emisji “długiego ogona”. W pewnym momencie w przyszłości każdy blok będzie miał taką samą nagrodę blokową. Na zawsze. Pojawi się inflacja, jednak zachęta do kopania pozostaje niezmienna.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Kryptowaluty to złodziejstwo.
    Każdy spekulant, lichwiarz z kryptowaluty i banki to jedno wielkie pasożytnictwo. Jeżeli ktoś ma 100zl i zarobi na spekulacji, to znaczy że okradł innych ludzi. Bo nic nie wytworzył ale taki bankier czy spekulant sam to nie zje byleczego. I teraz aby zjeść tort to ktoś musiał rano wstać, zebrać zboże, mleko, jaja, cukier. Ktoś upiec a inny ktoś dostarczyć. W zamian ci ludzie dostają puste pieniądze. Za które mogą kupić towary które sami sobie muszą wytworzyć.
    Bitcoin, banki i spekulanci = pasożyty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here