Naga MarketsBadacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego doszli do wniosku, że lepiej jest kopać kryptowaluty, niż spekulować na nich. Danny Huang wraz z grupą informatyków przeanalizował potencjalny dochód z górnictwa w porównaniu do spekulacji na co najmniej 18 kryptowalutach oprócz Bitcoina i Litecoina.


Ludzie, którzy kopią kryptowalutę zaraz po tym kiedy ta wejdzie na giełdę, mają większy potencjał zarobkowy niż spekulacja na niej, krótko po „debiucie” – twierdzi Huang. Dochód z wydobycia losowego altcoina jest obarczony mniejszym ryzykiem niż trading na giełdzie.W badaniach wykorzystano rzeczywiste dane aby porównać handel na 18 altach oraz mining. Naukowcy wykorzystali pojęcie kosztu alternatywnego do określenia potencjału zarobkowego. Aby dojść do bardziej zdecydowanych wniosków, zasymulowali dzienny zwrot z każdego zainwestowanego dolara w spekulację oraz kopanie, w różnych warunkach.

Przez 7 dni badań zespół odkrył, że średni dzienny zwrot z górnictwa wyniósł między 7% a 18%, podczas gdy handel na giełdach generował od 1% straty do 0,5% dochodu.

„Altcoiny przyciągają nowych entuzjastów, jednak ryzyko może być duże, szczególnie kiedy rynek jest niestabilny” – dodał Huang.

Rozkwitający cyfrowy rynek walutowy, wspierany przez gwałtowny wzrost Bitcoina, wywołał popyt na sprzęt komputerowy, szczególnie w Azji. Górnicy z całego świata zjeżdzają do Hongkongu i Singapuru, aby kupić tanie platformy wydobywcze (ASIC). Inni kupują części komputerowe, takie jak płyty główne, procesory graficzne (GPU) i zasilacze.

Nie wszystkim to jednak odpowiada, naukowcy z Uniwesytetu Berkeley z projektu SETI (poszukiwanie istot pozaziemskich) narzekają, że muszą konkurować z górnikami o sprzęt a to utrudnia im prace. Narzekają również gracze, bowiem z półek sklepowych szybko znikają wydajne układy graficzne GPU.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKomentarz do nowych wytycznych ESMA obniżających dźwignię
Następny artykułWenezuela nie zapłaci długu w kryptowalucie
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here