Naga MarketsPo tym, gdy w ostatnich miesiącach władze Państwa Środka nasiliły swoje represje wobec kryptowalut, wielu górników musiało przenieść swoją działalność do innych krajów. Niektórzy z nich upodobali sobie Kazachstan. Jeden z urzędników państwowych ujawnił, że konsumpcja energii elektrycznej wzrosła tam o 7% w porównaniu do ubiegłego roku. Zjawisko to powiązał zaś ze wzrostem liczby centrów danych poświęconych wydobyciu wirtualnych walut. Jednocześnie zapowiedział, iż na osoby zajmujące się kopaniem kryptowalut mogą zostać nałożone pewne ograniczenia. 

  • Konsumpcja energii elektrycznej wzrosła w Kazachstanie o 7% w porównaniu do ubiegłego roku
  • Minister energetyki tego kraju stwierdził, że wyższe zapotrzebowanie na prąd ma związek z wykorzystywaniem go do wydobycia wirtualnych walut
  • Kazachstański urzędnik państwowy stwierdził, iż w sytuacjach niedoborów energii należałoby nałożyć ograniczenia na górników kryptowalutowych
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Górnicy kryptowalut winni większemu zapotrzebowaniu na energię

Według doniesień medialnych Kazachstan zmaga się obecnie z niedoborami energii elektrycznej. Tamtejszy minister energetyki – Magzum Mirzagaliew podkreślił, że jej konsumpcja wzrosła o 7% w tym roku. Danymi tymi podzielił się podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej.Według kazachstańskiego urzędnika państwowego zużycie prądu mocno podskoczyło. W jego opinii może mieć to związek z rosnącą liczbą centrów danych skoncentrowanych na wydobyciu kryptowalut. Podczas swojego przemówienia stwierdził, iż należałoby zapewnić operatorom systemów prawo do ograniczenia dostępu do energii górnikom kryptowalutowym, w sytuacjach jej deficytu. 

W lipcu br. Kazachstan nałożył na firmy zajmujące się wydobyciem wirtualnych walut dodatkowe opłaty, jednak jak widać, wyższa cena za kilowatogodzinę nie odstraszyła osób zajmujących się miningiem. Z tegorocznych badań przeprowadzonych przez brytyjski uniwersytet państwowy w Cambridge wynika, że udział Kazachstanu w wydobyciu kryptowalut wzrósł aż 6-krotnie w ciągu mniej, niż 2 lat. 

Kazachstan zamierza rozszerzyć wykorzystanie źródeł odnawialnych

Magzum Mirzagaliew mimo wydanej sugestii jest przekonany, że branża kryptowalutowa będzie dalej się rozwijać. Urzędnik ten nie posiada wrogiego nastawienia do sektora związanego z wydobyciem wirtualnych walut. Wręcz przeciwnie! Uważa on bowiem, iż Kazachstan powinien skupić się na rozbudowie odnawialnych źródeł pozyskiwania energii.

Minister energetyki Kazachstanu wyjaśnił, że szereg propozycji dotyczących tego, jak radzić sobie z niedoborami spowodowanymi przez górników kryptowalutowych powstał w świetle obecnych deficytów. 

W ciągu najbliższych 5 lat kraj ten planuje zbudować elektrownie gazowe o łącznej mocy 3 000 megawatów. Obok zamierza on skoncentrować się także na odnawialnych źródłach energii. Według przewidywań ich udział na terenie Kazachstanu do 2025 r. ma wynieść 6%, zaś do 2030 r. co najmniej 15%. 

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here