Naga MarketsGórnicy kryptowalutowi testują różne rozwiązania, aby zapobiegać przegrzaniu swoich superszybkich maszyn kopiących. Syberia i specjalne kadzie z oleje? Jak najbardziej. Postsowiecki bunkier pod euroazjatyckim stepem? Również przetestowane. Ale nawet według standardów przemysłu kryptograficznego, 40 megawatowa elektrownia Bitfury zbudowana w stolicy Gruzji, Tbilisi, jest czymś wielce egzotycznym. Maszyny kopiące są zanurzane w nieprzewodzącej cieczy, aby utrzymać je w odpowiedniej temperaturze, ponieważ wykonują miliony obliczeń na sekundę. Ciecz przez jej producentów określana jest mianem “magicznej substancji”.

Górnicy kryptowalutowi szukają nowych rozwiązań, aby przodować w wyścigu o wydobycie ostatnich 21 milionów Bitcoinów. Jest to gra o wysokie stawki, która stworzyła na całym świecie wielu nowych milionerów i miliarderów, środowisko i opłacalność wydobycia zmienia się jednak tak szybko, że niezbędne są nowsze i lepsze rozwiązania.

Tajna broń Bitfury

Bitfury jest największym graczem po Bitmain Technologies Ltd., pekińskiej firmie, która planuje IPO w Hongkongu. Bitfury, firma zajmująca się głównie sprzętem technicznym, posiada najbardziej agresywne możliwości chłodzenia zanurzeniowego, które wykorzystuje w fabryce w Gruzji i w innym centrum danych, które rozwija.

Wysoko skoncentrowany płyn wiruje wokół koparek w 160 zbiornikach chłodzących. Fabryka położona wśród gór Kaukazu nie wyróżnia się niczym szczególnym, a jej obecność w tym dziewiczym miejscu zdradza jedynie logo Bitfury.

“Wcześnie zdaliśmy sobie sprawę, że centra danych o dużej mocy będą wykorzystywane do wszystkiego, począwszy od wyszukiwania w Internecie, a skończywszy na zabezpieczeniu łańcucha blokowego Bitcoin” – powiedział dyrektor generalny Bitfury, Valery Vavilov. “Nasza działalność wydobywcza jest nadal rentowna, a w dłuższej perspektywie jesteśmy bykiem na Bitcoin”.

Była republika radziecka na przecięciu Europy i Azji stała się drugim co do wielkości na świecie gospodarzem , głównie z powodu Bitfury. Górników kryptograficznych przyciągają tanie grunty i koszty energii elektrycznej, a także ulgi podatkowe należące do jednych z największych w tej części świata.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Magiczna substancja

Górnicy kryptograficzni pracujący w celu wydobycia monet cyfrowych poprzez udostępnianie mocy obliczeniowej mogą wygenerować wystarczającą ilość ciepła do ogrzania domu – dając początek nowemu rynkowi “kryptograficznych grzejników”. Koszt utrzymania komputerów w odpowiednio niskiej temperaturze sprawia, że górnictwo jest droższe – szczególnie w momencie gdy cena BTC znajduje się na wysokości progu rentowności.

Systemy chłodzenia Bitfury wykorzystują ciecz o nazwie Novec, która do tej pory znalazła zastosowanie podczas gaszenia pożarów samochodów wyścigowych oraz przy wydobywaniu wody na pustyni. Były członek zarządu 3M (przedsiębiorstwa będącego autorem nietypowej substancji), Michael Kelly, nazwał ją kiedyś “magicznym materiałem” do wszelakich zastosowań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here