Naga Marketscommodore 64Z cotygodniowego raportu opublikowanego przez platformę analityczną – Glassnode wynika, że górnicy bitcoina powrócili do jego HODLowania. Zjawisko to widoczne było zarówno w kwietniu, jak i w maju. Co więcej, wskaźnik „pozycji netto” sugeruje nam, iż osoby te nie tylko akumulują BTC, ale robią to w coraz szybszym tempie. To z kolei świadczy o ich optymizmie względem najstarszej kryptowaluty. 

  • Z danych udostępnionych przez Glassnode wynika, że górnicy bitcoina mają dodatnią zmianę pozycji netto
  • W kwietniu i maju osoby wydobywające BTC wolały trzymać swoje monety w zakresie długoterminowym, niż je sprzedawać
  • Obok pojawia się informacja o tym, iż popyt ze strony dużych inwestorów przekracza podaż dostępną w punktach wymiany pozagiełdowej (OTC)

Bitcoiny HODLowane przez górników

Największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej handluje obecnie w okolicach 51 000 USD za monetę. Choć od ATH dzieli ją ponad 20%, wskaźniki sieciowe sugerują nam, że wciąż jest ona akumulowana.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z raportu udostępnionego przez platformę Glassnode wynika, iż w poprzednim oraz obecnym miesiącu wśród górników bitcoina utrzymywał się sentyment HODL. Patrząc na ich pozycję netto, widzimy dodatnią zmianę. 

pozycja-netto-gornikow-btc
Wskaźnik zmiany pozycji netto górników bitcoina. Źródło: screenshot/insights.glassnode.com

Nie jest to jedyna pozytywna informacja. Okazuje się bowiem, że oprócz tego, iż osoby te akumulują BTC, robią to coraz szybciej! Analitycy dodają, że przy zastosowaniu 14-dniowej średniej kroczącej tempo to ma historyczne znaczenie.

zmiana-pozycji-netto-gornikow-btc
Wskaźnik zmiany pozycji netto górników BTC z perspektywy 14-dniowej średniej kroczącej. Źródło: screenshot/insights.glassnode.com

Co więcej, aktualną zmianę pozycji netto można porównać jedynie z trzema przypadkami na tle pięciu ostatnich lat.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Saldo BTC na rynkach OTC spada

Z uwagi na to, że górnicy kryptowalutowi często dystrybuują wydobyte monety poza giełdami, Glassnode przyjrzało się trzem głównym biurom OTC. Jak się okazało, całkowite saldo przechowywanych przez nie bitcoinów osiągnęło niedawno lokalne minimum w wysokości zaledwie 6 tysięcy BTC.

invest

Oznacza to, iż popyt ze strony dużych inwestorów przekracza dostępną podaż w tych punktach. Zjawisko to jest zgodne ze wzrostem zainteresowania bitcoinem, jako inwestycją w skali makro ze strony klientów instytucjonalnych. 

Rotacja kapitału z bitcoina do altcoinów 

Podczas gdy saldo BTC na giełdzie Coinbase wykazuje tendencję spadkową, eksperci twierdzą, że ma to związek z utrzymującym się popytem, ze strony amerykańskich przedsiębiorstw.

Sytuacja nieco inaczej prezentuje się na platformie Binance, gdzie sporą część handlowców stanowią inwestorzy indywidualni. Z uwagi na to, iż giełda ta posiada jeden z najpłynniejszych rynków dla altcoinów, można stwierdzić, że w ostatnim czasie doszło również do przepływu kapitału z bitcoina do innych kryptowalut. Głównym beneficjentem stał się zaś ether (ETH) i dogecoin (DOGE). 

Inwestorzy detaliczni w lekkim strachu

Od swojego najwyższego szczytu cenowego bitcoin oddalony jest o ponad 10 000 USD. Wczorajsza sesja na jego wykresie została zamknięta na około 13% minusie. Choć jeszcze w trakcie ostatnich kilku dni handlował on powyżej 55 000 USD za monetę, dziś doszło do spadku poniżej 50 000 USD.

Wskaźnik lęku i chciwości dla rynku BTC pokazuje nam, że inwestorzy tej kryptowaluty wpadli w popłoch. Strach na podobnym poziomie widoczny był ostatnio pod koniec kwietnia br. 

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here