Naga MarketsGórnicy BTC gromadzą swoje bitcoiny. Transfer na giełdy spadł o 40%Górnicy kryptowalutowi gromadzą swoje bitcoiny (BTC) w oczekiwaniu na wyższe ceny, a bezpośrednie transfery na giełdy spadły w ich przypadku o prawie 40% od połowy marca, wynika z danych dostarczonych przez firmę analityczną Glaasnode. Analiza on-chain pokazuje, że salda BTC górników rosną od końca marca, po silnych odpływach w styczniu i konsekwentnie zmniejszonej sprzedaży w lutym.

  • Glassnode już wcześniej wskazywał, że drugi raz w tym roku górnicy HODL-ują swoje BTC
  • Wpływ na to ma rosnący zysk z wydobycia sprawiający, że mniejsza ilość BTC jest potrzebna do pokrycia kosztów bieżącej działalności

Bitcoinowi górnicy nie chcą sprzedawać swoich udziałów w BTC

Dyrektor ds. technologii w Glassnode, Rafael Schultze-Kraft, zauważa kilka wskaźników potwierdzających niedawną akumulację górników – w tym przepływy z adresów górników, niewydaną podaż BTC i zmianę netto pozycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane pokazują, że niewykorzystana podaż BTC, mierząca bitcoiny, które nigdy nie zostały przeniesione z pierwotnego adresu odbiorcy (górnika) – zaczęła rosnąć po gwałtownym spadku w styczniu, kiedy to 15 tys. wcześniej uśpionych monet zostało przeniesionych z adresów górniczych.

Niewykorzystana podaż BTC. Źródło: Glassnode

Od lutego, około 5 tys. nowych BTC zostało dodanych do niewykorzystanej podaży, podnosząc łączną jej sumę do 1,765 miliona bitcoinów.

Bezpośrednie transfery z portfeli górników na giełdy również znacznie spadły w ostatnich tygodniach, osuwając się z poziomu 30-dniowej średniej ruchomej wynoszącej prawie 450 BTC w połowie marca do 275 BTC obecnie.

Transfery BTC z portfeli górników na giełdy, 30-dniowa średnia ruchoma. Źródło: Glassnode

Schultze-Kraft opisuje wydobycie bitcoina jako posiadające “świetne fundamenty”, odnotowując nowy rekord wszech czasów dla dziennego hash rate na poziomie 178 eksahaszy na sekundę w dniu 6 kwietnia i nowe rekordowe poziomy trudności wydobycia BTC.

Podzielił się również danymi pokazującymi, że przychody górników wzrosły o 300% w ciągu mniej więcej jednego roku, osiągając nowe rekordy wszech czasów powyżej 50 milionów dolarów, a obecnie znajdują się na poziomie siedmiodniowej średniej ruchomej wynoszącej prawie 60 milionów dolarów.

– Górnicy mają niewiele bodźców do spieniężenia teraz swoich BTC – podsumował Schultze-Kraft.

Dobrobyt górników można zobaczyć w wynikach akcji notowanych na giełdzie firm wydobywczych w Ameryce Północnej, przy czym niedawna analiza wykazała, że walory czterech największych publicznie notowanych firm wydobywczych zyskały 5000% w ciągu 12 miesięcy, podczas gdy ceny spot BTC wzrosły o 900% w tym samym okresie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here