Naga MarketsGórnik wydobywający Bitcoin BTCBinance Research opublikował przełomowy raport na temat rentowności wydobywania kryptowalut, w którym analizuje i porównuje ekonomiczną opłacalność miningu Bitcoina (BTC), Bitcoin Casha (BCH) i Bitcoin SV (BSV). Jak się okazuje, górnicy, którzy zdecydowali się wydobywać BCH i BSV mogliby zarobić znacznie więcej, gdyby wydobywali BTC.


Zły wybór kosztował ich ponad 20 mln USD

Raport, zatytułowany “Bitcoin Mining Allocation”, skupia się na wydobyciu Bitcoina (BTC) i powstałych wskutek dwóch jego hard forków Bitcoin Casha (BCH) i Bitcoin SV (BSV).

Dział Binance zajmujący się badaniami i analizą rynku kryptowalut szacuje, że górnicy wydobywający BCH stracili 7,7 mln dolarów potencjalnych zysków, jakie mogliby osiągnąć, gdyby wydobywali BTC. Jeszcze większe “straty” ponieśli Ci, którzy przez ostatnie 13 miesięcy, które upłynęły od uruchomienia BSV wydobywali tą krypotwalutę. W tym przypadku mowa bowiem aż o 12,5 mln dolarów potencjalnych zysków, które przeszły im koło nosa.

Zobacz także: Bitcoin (BTC) uznany za najlepsze aktywo dekady

W raporcie zauważono także, że rentowność wydobycia BCH stała się prawie równa rentowności BTC w marcu 2018 r., a więc dziewięć miesięcy po pierwszym podziale łańcucha BTC. Tymczasem rentowność wydobycia BSV zaczęła zbiegać się z rentownością BTC i BCH w sierpniu 2019 r., co również stanowiło dziewięć miesięcy od powstania BSV.

Ostatnie miesiące z 12,5 BTC za blok

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że tylko od drugiej połowy czerwca br. jego cena spadła o ponad 7450 USD, co stanowi niemal 54%. Tak znaczna deprecjacja z pewnością dała się we znaki górnikom, którzy muszą mierzyć się ze spadkiem rentowności ich działalności.

Z najnowszych informacji wynika jednak, że mimo niekorzystnych cen rynkowych większość górników wciąż aktywnie wydobywa BTC. Wiele przedsiębiorstw zintensyfikowało nawet swoje działania, by wykorzystać ostatnie miesiące, gdy nagroda za wydobycie bloku wynosi jeszcze 12,5 BTC.

Charles Edwards wskazuje natomiast, że ostatnie miesiące roku były jednym z okresów, w których wydobycie odbywało się poniżej progu rentowności. Zauważa on bowiem, że minione 12 miesięcy było najmniej rentownym okresem od 5 lat.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWiększość kryptowalut jest martwych i przetrwa tylko kilkadziesiąt projektów, twierdzi Mike Satoshi
Następny artykułBitcoin: System zrozumiał, że rewolucji kryptowalut już nie zatrzyma – uważa Mike Satoshi
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here