Naga Markets

Górnicy Bitcoina sprzedali niemal cały urobek z maja! Oto dlaczegoPubliczne firmy wydobywające Bitcoina mają ogromne trudności z kontynuowaniem swojej działalności, ponieważ koszty wydobycia znacząco przekraczają zyski. Odkąd cena BTC runęła poniżej 30 tys. USD firmy wydobywające aktywo zdecydowały się wyprzedać większość swojego majowego urobku, przewidując nadchodzące spadki.

BTC staje się dla górników coraz mniej opłacalne

Pod koniec maja rynek kryptowalut przyśpieszył trwające od wielu miesięcy spadki, odrywając się w czerwcu od psychologicznej bariery 30 tys. USD. W kolejnych tygodniach BTC spadło do 4-letniego minimum, znacząco zmniejszając rentowność większości górników.Nowe dane z badań Arcane pokazują, że firmy wydobywające Bitcoin sprzedały w maju niemal 100% swojej produkcji BTC, podczas gdy w innych miesiącach wskaźnik ten sięgał zwyczajowo od 20-40%.

Dla porównania w pierwszych 4 miesiącach 2022 r. górnicy decydowali się na sprzedaż ok. 30% wydobytych BTC. W maju wraz ze spadkiem ceny wskaźnik ten wzrósł aż 3-krotnie do ponad 90%, a najnowsze spekulacje z czerwca sugerują, że zysk osiągnięty z pozyskania BTC ledwie pokrywa koszty prowadzenia tej działalności.

Ilość sprzedanych BTC przez firmy oficjalnie zajmujące się wydobyciem kryptowalut
Ilość sprzedanych BTC przez firmy oficjalnie zajmujące się wydobyciem kryptowalut

Choć publiczne firmy wydobywające BTC odpowiadają za jedynie 20% całkowitego hashrate’u sieci, ich zachowanie często odzwierciedla nastroje na całym rynku.

Wszyscy górnicy posiadają łącznie 800 000 BTC, co czyni ich jednymi z największych wielorybów na rynku. Z tego 46 000 BTC znajduje się w rękach górników publicznych, a ich sprzedaż może powodować dalszy spadek ceny.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

NED

77% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

W czerwcu perspektywy całego rynku uległy znaczącemu pogorszeniu, a cena Bitcoina spadła poniżej maksimum z 2017 r. wynoszącego 20 000 USD i zanotowała nowe 4-letnie minimum na poziomie 17 783 USD.

Tym samym transfer wydobytych przez górników BTC osiągnął w czerwcu nowy lokalny szczyt, osiągając 7 miesięczne szczyty.

Przepływ BTC z portfeli górników na giełdy
Przepływ BTC z portfeli górników na giełdy

Wskaźnik Hashprice ($/TH) jest metryką górniczą, która reprezentuje dochód górnika w przeliczeniu na terahashe. Jest to średnia wartość – w walucie fiat – dziennych nagród, które górnik otrzymuje za uzyskanie każdego terahasha (USD/TH/s dziennie). Obecnie spadła ona do nowego 1,5-letniego minimum na poziomie około 13 $/TH.

 

Z ceną BTC oscylującą poniżej 21 tys. USD coraz więcej firm znajduje się na progu rentowności, a ich działalność wystarcza zaledwie na pokrycie bieżących kosztów. Dalsze spadki kryptowaluty mogą doprowadzić więc do wyłączenia części maszyn, a tym samym ograniczenia całkowitej mocy obliczeniowej sieci, co może przełożyć się na jej możliwości.

Autor poleca również:

Akcje Coinbase spadły o blisko 10% w ciągu doby. Kryptowalutowa giełda…

Cristiano Ronaldo wchodzi w NFT! Binance podpisała z piłkarzem umowę na…

KuCoin uruchamia usługę SEPA! Z tej okazji zamierza rozdać 100 000…

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kęty notowania | wti notowania | pgnig notowania | cyfrowy polsat kurs akcji | pgnig kurs akcji | kurs rubla sprzedaż | cena akcji kghm |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here