Naga Markets

commodore 64Górnikom Bitcoina może być coraz ciężej utrzymać się na rynku. Niektóre firmy już poległy w trakcie tegorocznej bessy. Na rentowność wydobycia BTC wpływają zarówno ceny energii, jak i kurs czołowej kryptowaluty. Ten zaś osunął się w okolice 16 tys. dol. za monetę. Według najnowszych statystyk koszt ‘’produkcji’’ Bitcoinów jest znacznie wyższy niż obecna wartość rynku spot.

  • Spadek ceny największej kryptowaluty wpływa negatywnie na przemysł wydobywczy BTC
  • Z najnowszych statystyk wynika, że koszt wydobycia Bitcoina przewyższa jego wartość rynkową 
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Górnicy Bitcoina mierzą się z problemami 

Podmioty i osoby wydobywające BTC mają coraz ciężej. W obecnym r. wielu górników czołowej kryptowaluty musiało odejść z rynku ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej niezbędnej do zasilenia koparek kryptowalutowych, jak i malejącą wartość Bitcoina.

Od swojego szczytu cenowego z listopada 2021 r. największa wirtualna waluta potaniała o ponad 76%. Obecnie kosztuje ona jedynie 16 tys. dol. Najnowsze statystyki pokazują, że koszt wydobycia Bitcoina jest wyższy, niż aktualna wartość jego rynku spot. 

W momencie, gdy koszty ponoszone przy wydobyciu monet BTC są niskie, do sieci dołącza więcej górników, w odwrotnej sytuacji, gdy przychody maleją, ich liczba się zmniejsza. Dalszy spadek ceny czołowej kryptowaluty nie rokuje dobrze dla tego przemysłu. 

Mimo tegorocznych spadków na Bitcoinie jego górnicy usilnie podtrzymywali sieć w tym r. Świadczy o tym m.in. wzrost hashrate’u BTC do rekordowego poziomu. Obok rosła także trudność wydobycia tej wirtualnej waluty. To oznacza, że na przekór niesprzyjającym warunkom rynkowym osoby i podmioty wydobywające Bitcoiny zawzięcie ze sobą konkurują. 

Podczas gdy niektóre firmy poległy w tej kryptowalutowej zimie, inne postanowiły wykorzystać okazję na rozszerzenie swojej działalności. Przykładem jest tu m.in. australijskie przedsiębiorstwo Arkon Energy, które zebrało 28 mln dol. w rundzie finansowania na inwestycję w działalność wydobywczą Bitcoina.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Kurs BTC najniżej od 2 lat

Ostatnim razem czołowa kryptowaluta była tak tania w listopadzie 2020 r. Od rekordu wszech czasów z 2021 r. utraciła ona ponad 3/4 swojej wartości. W ciągu ostatnich 24 godzin kurs Bitcoina zanurkował w okolice 15,5 tys. dol., ustanawiając przy tym nowe tegoroczne minimum cenowe.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułJen stracił miano bezpiecznej przystani? Tylko dolar i frank mogą być uznane za Safe Haven, uważa SNB
Następny artykułWszystkie powiązania Sama Bankmana-Frieda i giełdy FTX
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here