Naga MarketsSPDR Gold, największy ETF bazujący na złocie znacznie zyskuje na popularności. Przyczyną tego stanu rzeczy, to przede wszystkim wojna handlowa, obawy o recesję i potencjalna obniżka stóp procentowych przez Fed.

Aktywa fundusze ETF SPDR zwiększyły się na początku tygodnia do 16,44 ton metrycznych, co daje 2,2% wzrostu. Popyt na bezpieczne przystanie znacznie wzrósł w ostatnich dniach, a kiedy dolar “wypadł” z tego grona, złoto zaczęło zyskiwać.

Wzrost zainteresowania złotem sprawił, że udziały w funduszu SPDR rosły najmocniej od niemal 3 lat. Wyższy poziom widziany było ostatnio w lipcu 2016 roku.

Zobacz też: Trump zachęca Brytyjczyków do Brexitu i proponuje umowę handlową

Złoto w kierunku tegorocznego szczytu

Złoto w tym roku rozpoczęło notowania w okolicach poziomu 1280 USD, a w lutym udało się osiągnąć maksima nieco pod poziomem 1350 USD. Jednak zyski te zostały oddane w kolejnych miesiącach.

Mimo zawirowań na rynkach finansowych, złoto nie było aktywem, do którego uciekali inwestorzy. W relacji do dolara, jego kurs osuwał się, by w kwietniu i maju wyznaczyć wsparcie w okolicach 1270 USD.

Sytuacja odwraca się jednak w ostatnich dniach. Istotny wzrost swój początek miał na koniec maja, a wczoraj kurs pokonał maksima z maja, kwietnia oraz marca 2019 r. Tym samym, cena ponownie znalazła się na poziomach z lutego, co daje szansę na powrót do tegorocznych maksimów.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Notowania kontraktów futures na złoto - wykres dzienny - 4 czerwca 2019
Notowania kontraktów futures na złoto – wykres dzienny – 4 czerwca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here