Naga MarketsDolar amerykański (USD) pozostanie w defensywie w tym tygodniu, kiedy majowa inflacja w USA może wynieść 4,8% i jeszcze bardziej osłabić realny kurs USD. W ocenie ekspertów w  ING ostatnie piątkowe, nieco łagodniejsze niż oczekiwano, dane o zatrudnieniu w USA w maju mogą nadać ton nadchodzącym tygodniom. Indeks dolara (DXY) wzrasta w poniedziałek oddalając się od poziomu wsparcia 90,0.

Kurs dolara (USD): Tak gorąco, jak to tylko możliwe? – ING

Ostatnie nieco słabsze niż oczekiwano dane stanowią wymówkę dla Fedu, by powiedzieć, że nie osiągnięto znaczącego postępu w osiąganiu celów i odłożyć debatę nt. zacieśniania monetarnego na później. Zaktualizowane stanowisko banku zostanie ujawnione 16 czerwca na spotkaniu FOMC. Wcześniej jednak w tym tygodniu ukaże się majowa publikacja CPI w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczekujemy, że ogólna inflacja CPI i bazowa wzrosną odpowiednio do 4,8% i 3,3% rok do roku. Równie dobrze może to być szczyt tego wskaźnika r/r, ponieważ można zaobserwować efekty szczytowej bazy. W zeszłym miesiącu rynki walutowy i kursowy przyglądały się skokowi inflacji i podejrzewamy, że podobnie może być w tym miesiącu – napisano w raporcie.

W efekcie połączenie wyższej inflacji w USA i Fedu, który niewiele z tym zrobi, jest negatywnym środowiskiem dla dolara.

Zakładając, że dolarowe niedźwiedzie mogą przejść przez Super Czwartek CPI w USA bez szwanku, a decyzja EBC w sprawie polityki pieniężnej pozostanie bez zmian, dolar może pozostać lekko wyprzedawany w obliczu ryzyka głównego wydarzenia miesiąca, jakim jest decyzja FOMC – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje comarch | kurs franka | akcje stalprodukt | waluty w czasie rzeczywistym | kryptowaluta | bitcoin kurs 2020 | kurs cdr |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here