Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Trakcja SA jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce.

Kurs spółki sporo dzisiaj stracił. Wydaje się, że do spadków mogła przyczynić się dzisiejsza wycena analityków Erste, którzy obniżyli cenę docelową spółki o ok. 22% do poziomu 0,93 zł. Kurs od dłuższego czasu poruszał się bokiem, co po prawie rocznym i dynamicznym trendzie wzrostowym może oznaczać, że mieliśmy do czynienia z fazą akumulacji lub dystrybucji (polecam artykuł: 4 fazy rynku wg Stana Weinsteina). Wybicie dołem może oznaczać, że była to faza dystrybucji, a teraz nastąpią spadki. Ostatnim poziomem, przy którym sytuacja może się jeszcze odwrócić jest zaznaczony czerwoną linią poziom luki cenowej z 17.10.2013 czyli miejsce, gdzie dzisiaj zatrzymały się spadki.

KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie.

Kurs znajduje się pod lokalną linią trendu boczno-spadkowego. Jednocześnie można narysować formację klina, w którą dobrze wpisują się ruchy ceny. Zmniejszający się zakres notowań przy dość ważnym ograniczeniu jaką jest ta linia, może wskazywać na potencjalny mocniejszy ruch w najbliższym czasie, nie wiadomo jednak, w która stronę to wybicie miałoby nastąpić.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCryo Card: praktycznie niezniszczalny nośnik Bitcoinów?
Następny artykułBlok po 22 – 30 maj 2014 – przegląd sygnałów D1, W1 i MN
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here