Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest największym producentem i dostawcą energii elektrycznej w Polsce oraz jedną z największych firm z sektora elektroenergetycznego w Europie Środkowej i Wschodniej.

Kurs spółki znajduje się od dłuższego czasu w trendzie wzrostowym pokonując kolejne maksima. Aktualnie można wyznaczyć lokalne wsparcie, oraz linię korekty, która została dzisiaj naruszona. Kontynuacja dzisiejszej zwyżki na jutrzejszej sesji może zakończyć krótki ruch korekcyjny.

LC Corp jest spółką holdingową kontrolującą grupę firm, działających w sektorze nieruchomości mieszkaniowych.

LC Corp wybija właśnie historyczną strefę oporu, która tworzy m.in. szczyt z listopada 2009 roku. Trwałe wybicie tej strefy otwiera drogę do zwiększenia tempa wzrostów, aż do okolic 3,50 zł.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

6 KOMENTARZE

 1. Na 100% to zawsze po czasie wiadomo 🙂 Ale jeżeli czerwcowa świeca miesięczna zamknie się powyżej strefy oporu można uznać, że został wybity nowy szczyt i wykorzystałbym korekty do kupowania akcji. Oczywiście SL pod taką strefą. 100% nie ma, ale mamy jakieś prawdopodobieństwo, które pozwala nam zaryzykować.

 2. Witam raz jeszcze 🙂 No dobrze…załóżmy, że świeca miesięczna (czerwcowa) nie jest w stylu pin bar, natomiast jest nią świeca lipcowa, bądź też sierpniowa. Co wtedy? Czy wybicie z oporu w okolicy 2,07 będzie można uważać wtedy za trwałe, czy nie? Z góry dziękuję, Łukasz, za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

 3. Stosując Pana terminologię, można nazwać fałszywe wybicia właśnie taką podpuchą. Jak odróżnię na tych akcjach trwałe wybicie od podpuchy:
  1. Strefa oporu to obszar między 2,07 – 2,15 zł
  2. Najniższy interwał jaki stosuję w mojej metodzie to D1, a więc ważniejsze są wyższe W1 i MN. Na D1 cena znajduje się od kilku dni nad strefą.
  3. Na W1 poprzednia świeca zamknęła się wewnątrz strefy. Aktualnie się tworząca jest ponad strefą, ale trzeba poczekać na jej zamknięcie. Jeżeli jeszcze trochę urośnie, a następnie zaczną się spadki i na koniec tygodnia będzie to pin bar czyli świeca z długim cieniem u góry to będzie to podpucha czyli fałszywe, a przynajmniej niepotwierdzone wybicie. Sygnał ostrzegawczy aby uważać z kupowaniem.
  4. Tak samo na MN, na zakończeniu miesiąca będziemy wiedzieć o wiele więcej, ale także już na zakończeniu tygodnia powinniśmy wiedzieć więcej niż obecnie.

  Na razie na wykresie D1 jest to wybicie, ale zarówno na koniec tygodnia jak i miesiąca mogą pojawić się bardzo silne sygnały sprzedaży, dlatego nie jest to jeszcze trwałe wybicie.
  Rozumiem osoby, które grają na krótki termin, muszą one szybciej reagować. Dla mnie giełda to raczej forma prowadzenia oszczędności w maksymalnie bezpieczny sposób i dlatego czekam na potwierdzenie.
  pozdrawiam.

 4. Witam

  A jakie są kryteria “trwałego wybicia”? Jaki musi być przy tym wolumen i jak długo notowania winny się nad oporem utrzymywać, by można było to nazwać trwałym wybiciem ? A może to tylko “podpucha” ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here